RUKOMETAŠI U VRLO DOBROJ IGRI UPISALI PRVE BODOVE

Pobjeda Metković Mehanike na startu prvoligaškog prvenstva

Bolja, kvalitetnija, snažnija i raspoloženija momčad Metkoviće Mehanike ostvarila je na svom terenu važnu i motivirajuću pobjedu u prvom kolu prvenstva prvoligaša, a u igri s momčadi novog prvoligaša Gospića. Konačan rezultat glasio je 36:28.

Josip Bezer prvi je u novom prvenstvu pogodio za svoj klub i za 1:0, Džono je povisio na 2:0, a zatim su gosti pogodili za 3:1 i 3:2.

U 12. minuti Gospićani su poravnali na 5:5, a do tada su Metkovci imali čak tri isključenja.

Svoj prvi povratnički gol za 9:6 postigao je Danijel Arapović u 18.minuti, slijedi prvi pogodak Hrvoja Batinovića u 20.minuti, ali i Josipa Kežića minutu kasnije za 11:7.

Gosti su se pokušavali nekako obraniti , ali nisu uspijevali. Prednost domaćih je narastala od 5 do 7 razlike, te se na odmor otišlo s prednosti Metkovića , 17:10.

U samoj završnici prvog dijela s tri pogotka zaredom istaknuo se Marin Vitić.

U nastavku, sve je bilo jasno. Bolji i precizniji domaćin povećavao je svoju prednost do 11 golova razlike. Imali su Metkovci bolju obranu, raznovrsniji napad, a gotovo svi igrači upisali su se u listu strijelaca. Na suprotnoj strani najviše  je domaćim  strijelcima parirao Šime Markić koji je postigao devet golova.

U redovima Metkovića najbolji strijelci bili su Raguž sa 6, Marić s pet, te Bezer,

Marević i Arapović sa po 4 pogotka.

Uglavnom, Metković Mehanika je na startu upisala bodove, i dokazala da će i u nastavku prvenstva predstavljati najozbiljnijeg kandidata za prvo mjesto.

Naravno, trener Čagalj i njegov tim, analizirati će i sve ostale segmente prve utakmice.

PORAZ RUKOMETAŠICA

Rukometašice Metkovića bez bodova na svom terenu

Nakon čiste pobjede u susretu s RK Hoteli Makarska, u trećem kolu prvenstva 2.HRLŽ jug, rukometašice Metkovića na svom terenu su izgubile u susretu s ŽARK Split rezultatom  23:28 (11:16).

Gošće su stekle prednost od 0:2,  domaće su poravnale na 2:2, i još nekoliko puta na 3:3, 6:6, i 7:7, da bi Splićanke do 18 minute imale prednost od tri gola (8:11).

Metkovke su se približile na 10:11 u nastavku, međutim, poslije toga igračice Splita u potpunosti su preuzeli kontrolu i u igri i u rezultatu. Povećavale su vodstvo do 11:19 (35), pa i do devet razlike, da bi na kraju uporne domaće igračice ipak smanjile razliku na -5, odnosno za konačan rezultat 23:28.

Strijelci za Metković bile su: Sušak 8, Šiljeg 7, Obradović i Kozina po 2, Srna, Družijanić, Jarak i Vatović po 1.

Za ŽARK Split : Jerković 7, Galić 6, Arar i Ćukutić po 5, itd.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250