ONKOVCI IZGUBILI PRVU PRIPREMNU UTAKMICU

Pločani uvjerljivi u srazu s ONK Metković

Nogometaši Jadrana LP iz Ploča u srijedu su na igralištu ONK Metkovića s 4:1 pobijedili istoimenog županijskog ligaša.

Već u prvom dijelu Pločani su imali dva gola prednosti, a dva od ukupno četiri pogotka postigao je Albin Kalfić, dok je za Metković strijelac bio Šiljeg.

Prema riječima trenera Darka Zeljića, nema razloga za zabrinutost s obzirom da do početka prvenstva u Županijskoj ligi prestaju četiri tjedna.

Više je nego jasno da se u redovima Metkovića osjetio manjak rada na travnjaku, pa će trener u dogovoru s igračima u sljedećem razdoblju nastojati otkloniti uočene nedostatke.

ŽUPA DUBROVAČKA

ONK Metković u derbiju izborio jedan bod

U derbi utakmici 18. kola Prve županijske lige, nogometaši ONK Metković gostovali su kod Župe dubrovačke gdje su igrali neodlučeno 1:1 i tako se vratili u Metković s jednim bodom. Metković je u susretu sa Župom zaigrao puno bolje nego u nekim prethodnim utakmicama, a posebnu pažnju njegovi igrači usmjerili su na obrambene zadaće. Međutim, nisu zanemarivali ni kretanje prema vrataru domaćih. Ipak, domaći su prvi mogli povesti u 15. minuti. Međutim, kazneni udarac s 11 metara kojega je izveo Kajba, uspješno je obranio mladi Ivan Šiljeg koji je prvi put u nedostaku vratara čuvao vrata svoga kluba.

Na odmor se otišlo s 0:0, a u 47. minuti Župa je stigla do prednosti od 1:0 zahvaljujući strijelcu Lekaju. Poravnao je Mijoč na 1:1, a nakon toga vođena je žestoka bitka za svaku loptu s naznakom da su Metkovci pokazali karakter, odlučnost, znanje i energiju da ne samo sačuvaju taj jedan bod već da osvoje 3.

Vratili su se s jednim, ali vrijednim bodom te su i nadalje na petom mjestu s 32 boda.

Gusar iz Komina kod kuće je odigrao 3:3 s Hajdukom 1932. Na prvo mjesto ponovo se vratila Croatia koja ima 41 bod, dok je na drugom mjestu Župa dubrovačka s 40 bodova.