Hotel PRESIDENT 1200×200

POBJEDA PIONIRKI

Igračice Neretve (U15) u susretu s Dinamom postigle osam golova

Arhivska fotografija

U 1.HNLŽ  za U-15 odigrane su utakmice šestog kola, a pionirke Neretve u odličnoj su igri s visokih 8:4 (3:2) pobijedile ekipu zagrebačkog Dinama.

Jurić je već u 11.minuti pogodila mrežu Dinama za 1:0, gošće su ubrzo odgovorile golom Grdiše za 1:1 (19.min), te Majić za 1:2 u 25.minuti. No , to nije zaustavilo djevojčice Neretve u napadima za poravnanje, pa je Jurić u 35. minuti poravnala na 2:2, a zatim je Menalo pogodila za 3:2 u 37.minuti. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

I onda u nastavku razigrane Metkovke čine čudo i postižu pet golova za redom:

Prkačin (55) za 4:2, Jurić (56) za 5:2, Gustin (58) za 6:2, Volarević (60, 7:2) i Obradović u 62.minuti za 8:2. Do kraja su igračice Dinama iskoristile svoje dvije prigode te je Grdiša postigla golove u 66., i 67.minuti za konačnih 8:4.

Lijepa igra, slatka pobjeda i najava još boljih rezultata djevojčica koje vodi Duško Mijoč.

Trenutačno je Neretva na četvrtom mjestu sa 12 bodova iz šest utakmica, uz gol razliku 28:17,  a na prvom, drugom i trećem mjestu su Agram, Osijek i Donat sa po 15 bodova.

Rukometašice Metkovića kod kuće igraju sa Zadrom

Rukometašice Metkovića u drugoligaškom stupnju natjecanja do sada su odigrale šest utakmice i prikupile četiri boda te se nalaze na šestom na ljestvici. Zbog poznatih (epidemioloških ) okolnosti morale su biti odgođene čak tri utakmice, sa Zadrom, Sinjom, i Orkanom.

U subotu, 4.prosinca s početkom u 16 sati Metkovke će na svom parketu ugostiti  ŽRK Zadar, ekipu koja ima samo dva boda. No bez obzira na skromnu bodovnu zalihu Zadranki,  igračice ŽRK Metković moraju igrati kako najbolje mogu i znaju. Inače, pokazale su da znaju i da mogu i da svom klubu žele donositi nove uspjehe. Kako stoji u službenom rasporedu, već sutra, dakle 5.12. Metkovke bio trebale otputovati u Sinj i odraditi utakmici iz 6.kola, a onda 12.prosinca trebale bi otputovati u Dugi Rat i odigrati utakmicu iz 4.kola s Orkanom.

Zaista, pred našim rukometašicama dosta je teško razdoblje, nadamo se i uspješno.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250