LIDERICE PRVENSTVA PREPLIVALE NERETVU

Osam pogodaka u mreži ŽNK Neretva

Superironije igračice ŽNK Split zasluženo se iz Metkovića u Split vraćaju s novim bodovima i još boljom gol-razlikom. Liderice prvoligaškog prvenstva pregazile su i Neretvu s 8:1, dok je prošle jeseni u Splitu konačan rezultat glasio 5:0 za Splićanke.

Od samog početka nije slutilo na dobro. U drugoj minuti Spiranović je lijepo prošla s lijeve strane i bez problema savladala vratarku Neretve .

Minutu kasnije novi šok, na isti način je Conjar stvorila sebi priliku i poentirala za 0:2. U sedmoj minuti već je bilo 0:3, a pogodila je Dujmović. Potom je i Neretva imala nekoliko svojih prigoda koje je obrana Splita lako otklanjala. Ipak, u 32.minuti neuhvatljiva Conjar postiže svoje drugi pogodak za 0:4. Zatim, je u šesnaestercu Splita srušena Terzić, te je ista igračica s 11 metara smanjila rezultat na 1:4. S tim rezultatom otišle su igračice na zasluženi odmor.

Već u 48. minuti Spiranović bježi obrani Neretve i pogađa za 1:5, a onda u 80. minuti Conjar postiže svoj treći pogodak u 80. minuti, i da bi zaokružila svoju sjajnu igru, minutu kasnije postigla je i četvrti, za splitsko vodstvo 1:7.

U posljednjoj minutu osmi gol za Splićanke polučila je Iva Bukač.

I da zaključimo, pobjeda gošći potpuno je zaslužena. Bile su bolje u svim segmentima igre , a briljirala je strijelkinja Conjar i brza Spiranović, a u obrani Horvat i Smiljković.

No, igračice Neretve ne moraju biti previše tužne. Jest, malo ih je poremetilo rano i visoko vodstvo Splita, ali se ne može reći da nisu pokušavale i da se nisu trudile. No, Split je jedna savim druga razina.

Uspješan sudac bio je Josip Dugandžić iz Komina.

KK METKOVIĆ VRATITI U ŽIVOT

Košarku treba vratiti u sportsku obitelj Metkovića

U proteklih nekoliko mjeseci dogodile su se velike promjene u funkcioniranju svjetskog gospodarstva i sporta, tako da će trebati nekoliko godina za oporavak, osnovno vraćanje na nekadašnje razine.

Kad je riječ o sportu u lokalnim okvirima (Metković i dolina Neretve), također su uslijedile velike promjene. Mislimo na prekid prvenstvenih natjecanja, nemogućnost vježbanja, prekide ugovorene suradnje, i ostale promjene u životu klubova i sportaša.

Dva metkovska kluba, NK Neretva i BK Metković, ostali su u Trećoj HNL Jug, odnosno u Prvoj boćarskoj ligi, iako su bili među kandidatima za ispadanje. ŽNK Neretva će nastaviti natjecanje u Prvoj nogometnoj ligi za žene. Kako se prvenstvo uskoro nastavlja potrebna je opća mobilizacija svih u klubu, kako bi se ekipa uigrala i uspješno nastavila natjecanje.

Ostali sportski klubovi ili udruge vjerojatno brinu iste brige s ciljem da se organizacijski i kadrovski pripreme za nove sezone.

Međutim, u priči o metkovskim klubovima vrlo malo se govori o Košarkaškom klubu Metković, o klubu uspješne sportske prošlosti i tradicije, o klubu u kojemu su nekada igrali poznati košarkaši, a potom uspješni treneri.

Unatoč trajnim problemima oko namicanja sredstava za osiguranje materijalnih uvjeta za rad, taj klub je opstao, dapače, kontinuirano se natjecao i uspješno nastupao.

Posljednju sezonu nije nastupao zbog više razloga, a zdravstvena kriza u svijetu, prolongirala je nove planove za budućnost.

Ključni čovjek KK Metković i istaknuti sportski radnik Nikica Medak, nije nam mogao reći ništa određeno što se klupske budućnosti tiče. Klub je i dalje u mirovanju, stanje se za sada nije promijenilo, a hoće li i kada, teško je reći.

Naše je mišljenje da se košarkaši  nikako ne smiju zaboraviti te da svi sportski radnici u Metkoviću mogu pa i moraju pronaći modalitete novog ustroja kluba te mu omogućiti normalan rad i vježbanje.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250