LIDERICE PRVENSTVA PREPLIVALE NERETVU

Osam pogodaka u mreži ŽNK Neretva

Superironije igračice ŽNK Split zasluženo se iz Metkovića u Split vraćaju s novim bodovima i još boljom gol-razlikom. Liderice prvoligaškog prvenstva pregazile su i Neretvu s 8:1, dok je prošle jeseni u Splitu konačan rezultat glasio 5:0 za Splićanke.

Od samog početka nije slutilo na dobro. U drugoj minuti Spiranović je lijepo prošla s lijeve strane i bez problema savladala vratarku Neretve .

Minutu kasnije novi šok, na isti način je Conjar stvorila sebi priliku i poentirala za 0:2. U sedmoj minuti već je bilo 0:3, a pogodila je Dujmović. Potom je i Neretva imala nekoliko svojih prigoda koje je obrana Splita lako otklanjala. Ipak, u 32.minuti neuhvatljiva Conjar postiže svoje drugi pogodak za 0:4. Zatim, je u šesnaestercu Splita srušena Terzić, te je ista igračica s 11 metara smanjila rezultat na 1:4. S tim rezultatom otišle su igračice na zasluženi odmor.

Već u 48. minuti Spiranović bježi obrani Neretve i pogađa za 1:5, a onda u 80. minuti Conjar postiže svoj treći pogodak u 80. minuti, i da bi zaokružila svoju sjajnu igru, minutu kasnije postigla je i četvrti, za splitsko vodstvo 1:7.

U posljednjoj minutu osmi gol za Splićanke polučila je Iva Bukač.

I da zaključimo, pobjeda gošći potpuno je zaslužena. Bile su bolje u svim segmentima igre , a briljirala je strijelkinja Conjar i brza Spiranović, a u obrani Horvat i Smiljković.

No, igračice Neretve ne moraju biti previše tužne. Jest, malo ih je poremetilo rano i visoko vodstvo Splita, ali se ne može reći da nisu pokušavale i da se nisu trudile. No, Split je jedna savim druga razina.

Uspješan sudac bio je Josip Dugandžić iz Komina.

PRVA PRIPREMNA UTAKMICA

Nogometašice Neretve ‘rasturile’ Marjan

Nogometašice Neretve u prvoj pripremnoj utakmici rasturile Marjan. Utakmica se igrala na pomoćnom igralištu stadiona Hrvatski vitezovi u Dugopolju. Sudac je bio Pleština (Split).

Neretva: Kešina, Jurković, Sušak, Perić, Matić, Dedaj, Mandić, Mijoč,Terzić, S.Hercej, Šiljeg, a igrale su i Borovac, Dugandžić, Bulum i Vladimir.

Strijelci: Terzić 2, Dugandzić 2, Mijoč, Vladimir i Borovac.

Pekarstvo Metkovka – Reklama9 300×250