U OPUZENU IZGUBILE I RUKOMETAŠICE

Opuzen nije ‘sjeo’ ni rukometašicama, Trogir iskoristio svoje prilike

Rukometni klubovi iz Metkovića zbog energetske obnove Sportske dvorane u svom gradu svoje prvenstvene utakmice moraju organizirati u Opuzenu. Susjedi su dobri domaćini, ali sudeći po prvim ‘domaćim’ učincima RK Metković Mehanike prije tjedan dana i ŽRK Metković u subotu, 5. listopada, čini se da im se ne piše dobro.

Muški sastav izgubio je od Buzeta 22:30, a ženske od Trogira 58 rezultatom 16:27 (7:13).

Kako obnova dvorane u Metkoviću, unatoč najavama, još nije započela očito je da će metkovski rukometaši i rukometašice još dugo morati igrati u Opuzenu, ili u dvorani Gimnazije Metković ukoliko se u njoj ostvare tehnički uvjeti.

Zacijelo, nije problem samo u odigravanju utakmica izvan Metkovića već je još veći problem u svezi vježbanja za prvenstvene susrete.

Primjerice, u Opuzenu su rukometašice Metkovića izgubile od boljeg takmaca, u to nema sumnje jer je sve vidljivo i iz rezultata, ali ipak to nije jedini problem.

Predsjednik ŽRK Metković, Tomislav Komazin ogorčeno ističe:

– Trogir je zasluženo pobijedio u Opuzenu, i na to nemamo prigovora. Međutim, taj poraz i naše opće neprilike jesu rezultat činjenice da nemamo dovoljno vremena ni prostora za vježbanje i rad. Dobili smo samo tri sata i 15 minuta tjedno za treninge svih uzrasta u dvorani Gimnazije Metković što ni približno ne odgovara našim potrebama i željenim uvjetima. Ovako više ne možemo pa ćemo ovih dana poduzeti određene, moguće i drstične korake u cilju pronalaženja odgovarajućih i nužno potrebnih rješenja, – rekao je Komazin.

ŽENSKI NOGOMET

Visok poraz Neretve od Dinama u Zagrebu

Unatoč određenoj dozi optimizma uoči puta u Zagreb na sraz s Dinamom, igračice Neretve nisu uspjele u svojim nakanama da pruže dobru igru ili možda prirede ugodno iznenađenje i osvoje jedan bod.

Za utakmicu spremnih bilo je samo 11 igračica koje su se dobro držale prvo poluvrijeme, ali su ipak u 45. minuti igračice Dinama u Maksimiru povele s 1:0.

U drugom dijelu pravi potop, odmah početkom nastavka Metkovke su primile i drugi pogodak, a onda su domaće poentirale kao na tekućoj traci, i postigle još pet golova za konačnih 7:0.

Imale su Neretvanke dvije do tri prigode, ali je čuvarica Dinamove mreže na vrijeme reagirala.

Osjetio se dakle manjak igračica, u nekim momentima možda i neiskustvo, a i vrućina je učinila svoje.

ŽNK Dinamo – ŽNK Neretva 7:0 (1:0)

Nakon poraza jedino se može čekati utakmica Lepoglava Agram, jer u slučaju da Lepoglava uzme bod Agramu Neretva će nastaviti natjecanje u Ligi za prvaka, a bude li slavio Agram, Neretvi predstoji Liga za ostanak u prvoligaškom društvu.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250