REZULTATI NOGOMETNIH SUSRETA

ONK Metkoviću bod, Neretva izgubila na gostovanju

ONK Metković - Župa Dubrovačka 1

Pretposljednje kolo u prvenstvu 1. ŽNL donijelo je neočekivani poraz nogometaša Neretve na Grudi u susretu sa Slavenom (3:2), (ne)očekivanu pobjedu Orebića u Krvavcu (0:2), te neodlučeno Gusara u Potomju (2:2) i ONK Metkovića u susretu sa Župom dubrovačkom (0:0).

Siguran jesenski prvak kolo prije kraja je kominski Gusar s 29 bodova, sliedi ga Orebić s 26, te Neretva, Hajduk 1932 i Župa dubrovačka sa po 25 bodova.

ONK Metković – Župa dubrovačka 0:0

Metković može biti zadovoljan bodom s obzirom na nedostatak nekih igrača i kvalitetnu igru gostiju.

U prvom dijelu susreta Župljani su mogli doći do pogotka, ali je vratar Metkovića Tolić triput odlično intervenirao. Na raskvašenom igralištu zbog kiše, igrači i jedne i druge momčadi ulagali su maksimalne napore. Međutim,u napadačkim akcijama igrači nisu bili precizni  pa je konačan neodlučeni ishod i najpravičniji.

Slaven – Neretva 3:2 (2:1)

Slaven je ostvario ciljanu pobjedu u srazu s Neretvom od 3:2. U prvom dijelu susreta, sva tri pogotka ostvarena su udarcima s 11 metara, a te kaznene udarce olako je označavala sutkinja Anita Nenada. Poveo je Slaven, Brečić je poravnao, a Slaven opet s 11 metara došao do 2:1.

U nastavku je domaćin poveo s 3:1, da bi u 90. minuti Ante Batinović smanjio Neretvin poraz na 3:2. Evo što je kapetan Neretve izjavio:

-Ne znam što smijem, a što ne smijem reći, samo znam da su kazneni udarci bili prestrogo dosuđeni. Jesmo izgubili, ali ja vam jamčim da će Neretva biti prva, bez obzira na sve što se događa – kazao je Batinović.

Maestral je na svom terenu u Krvavcu izgubio od boljeg Orebića. Rezultat 0:2 sve govori.

Kominski Gusar je, nakon 2:0 vodstva Grka, u Potomju u posljednjim minutama izborio 2:2 i jedan bod za jesensko prvo mjesto.

Premijer liga BiH

U nedjelju je GOŠK na svom terenu u Gabeli s 1:0 poražen od momčadi Radnika iz Bijeljine.