MOMČAD U NEDJELJU BEZ DUJE MEDAKA

ONK Metković: Žrnovo je dobra momčad, ali bodovi bi trebali pripasti Metkoviću

Nogometaši ONK Metković u nastavku prvenstva Prve županijske nogometne lige dvaput su gostovali ali su uspjeli osvojiti čak četiri boda. Otkinuli su bod Župi dubrovačkoj (1:1), a zatim u Smokvici savladali Jadrana s 3:1.

Tako su zadržali vodeće mjesto na ljestvici s 29 bodova, četiri boda više od druge Croatie i treće Župe dubrovačke.

Metković je čak osam utakmica bez poraza a pri tomu je ostvario sedam pobjeda. Na pravom je putu da i na kraju prvenstva bude na prvom mjestu.

U nedjelju na igralište ONK Metković stiže Žrnovo, momčad koja je u nastavku prvenstva u dvije utakmice upisala dvije pobjede i šest bodova.

Gosti su se u igračkom smislu pojačali, igraju dobar nogomet i Metkovci to imaju na imaju na umu.

Jer, nije lako pobijediti Slavena i Konavljanina, a to je Žrnovu uspjelo.

U nedjelju u redovima ONK Metković neće biti sjajnog Duje Medaka, ali ni Marka Manenice zbog žutih kartona. To ipak ne znači nikakav uzmak svih igrača i stručnog stožera kluba koji plijeni svojom homogenošću, željom za uspjehom, suradnjom s navijačima, igračkim i stručnim znanjem ostvaruju iznadprosječne sportske uspjehe.

Trener Tomislav Plećaš koji je u klubu više od dva desetljeća kaže:

– Zadovoljan sam dosadašnjim razvojem događaja i našim rezultatima. Nikada nije lako osvojiti 4 boda na dva gostovanja, a mi smo u tomu uspjeli. Jesenas smo u Žrnovu odigrali 1:1, pa ni u ovoj prigodi nema opuštanja. Ne smijemo naše takmace shvaćati , onako olako, dapače moramo uložiti maksimum napora i energije da bismo se nadigravali i u tom srazu izišli kao pobjednici. Ja ,budemo li na razini naših zahtjeva i dogovora, u naš uspjeh ne sumnjam, – određen je Plećaš.

Inače, kako nas je informirao Marin Jelčić, utakmica je zakazana za 16 sati i 3o minuta uz izravan prijenos.

Raspored utakmica 13.Kola: Croatia-Maestral, Gusar- Sokol, Orebić-Župa dubrovačka, Hajduk 1932-Jadran (S), ONK Metković-Žrnovo i Slaven Konavljanin.

METKOVIĆ SLAVIO PROTIV JADRANA 1929

Minimalna, ali dragocjena pobjeda ONK Metković

Nogometaši Metkovića nastavljaju s dobrim igrama i rezultatima u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi. U nedjelju su na svom terenu s 1:0 bili bolji od Jadrana 1929 iz Smokvice, te su upisali nova tri boda i zadržali prvo mjesto na ljestvici s 13 bodova.

Metković je tijekom susreta bio u cijelosti nadmoćniji takmac s masu prigoda od kojih je samo jedna iskorištena i to u nastavku, u 47.minuti. Roko Brečić na vrijeme je uočio slobodnog Marina Tomasa, a iskusni domaći igrač nije oklijevao već je sa 16 metara snažno zahvatio loptu . Pogodio je okvira vrata ,nakon čega se lopta odbila i završila na pravom mjestu.

Mora se reći da gosti nisu imali niti jednu ozbiljniju priliku za pogodak a to što Metković nisu napustili s više pogodaka u mreži mogu zahvaliti isključivo nepreciznosti metkovskih napadača.

-Pobjedi se ne gleda u zube, važna su nam tri boda i ostanak na prvom mjestu. Goste smo u potpunosti nadigrali, ali smo i promašivali izgledne prilike. Naši su se igrači trudili i uspjeli smo u našim nakanama što i jest  najvažnije-rekao je na kraju utakmice trener ONK Metković Tomislav Plećaš.