PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

ONK Metković ide na pobjedu protiv momčadi Orebića

U 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanskoj prvenstvo je sve zanimljivije. Još se ne zna tko će biti prvak i tko će u kvalifikacije za ulazak u 3. HNL, a ne zna se ni tko će ispasti.

Nogometaši ONK Metković nalaze se u gornjem dijelu ljestvice i nemaju nikakvih bojazni. Jedino se mogu nadati boljem mjestu na kraju prvenstva.

Već tri utakmice Metkovci ne znaju za pobjedu, pa je za očekivati popriličnu motiviranost na utakmici s Orebićem u nedjelju na vlastitom igralištu.

Metkovci su u ponedjeljak iznenadili Župu dubrovačku u Čibači gdje su odigrali 1:1. Velik doprinos tom rezultatu dao je mladi, juniorski vratar Ivan Šiljeg koji je obranio udarac s 11 metara iskusnom Kajbi u 15. minuti susreta.

Branio je Ivan zato što su dva vratara Medić i Tolić bila ozljeđena, ali je i dokazao da je pred njim lijepa vratarska budućnost.

U nedjelju će trener Zeljić imati na dispoziciji oba spomenuta vratara, a očekuje se da će svoj doprinos pobjedi nad Orebićem dati Štimac i Mišanović.

-Što se tiče utakmica s Orebićem u tri posljednja susreta pobjeđivao je Orebić. Bio bi red da konačno mi slavimo – rekao je univerzalni tajnik kluba Marin Jelčić i dodao da je nakon osvojenog boda u Čibači atmosfera u klubu vrlo dobra, pobjednička .

PORAZ RUKOMETAŠICA

Rukometašice Metkovića bez bodova na svom terenu

Nakon čiste pobjede u susretu s RK Hoteli Makarska, u trećem kolu prvenstva 2.HRLŽ jug, rukometašice Metkovića na svom terenu su izgubile u susretu s ŽARK Split rezultatom  23:28 (11:16).

Gošće su stekle prednost od 0:2,  domaće su poravnale na 2:2, i još nekoliko puta na 3:3, 6:6, i 7:7, da bi Splićanke do 18 minute imale prednost od tri gola (8:11).

Metkovke su se približile na 10:11 u nastavku, međutim, poslije toga igračice Splita u potpunosti su preuzeli kontrolu i u igri i u rezultatu. Povećavale su vodstvo do 11:19 (35), pa i do devet razlike, da bi na kraju uporne domaće igračice ipak smanjile razliku na -5, odnosno za konačan rezultat 23:28.

Strijelci za Metković bile su: Sušak 8, Šiljeg 7, Obradović i Kozina po 2, Srna, Družijanić, Jarak i Vatović po 1.

Za ŽARK Split : Jerković 7, Galić 6, Arar i Ćukutić po 5, itd.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250