SPORTSKI VIKEND

ONK Metković uspješan protiv Grka, KK Metković protiv Trogira, dok su ŽNK Neretva i RK Metković 1963 ostali bez bodova

Objavljeno 20. ožujka 2017. u kategorijama: Košarka, Metković, News, Nogomet, Rukomet, Sport.

Sportski vikend

ONK Metković – NK Grk 3:0

Na igralištu ONK Metković jučer je odigrana utakmica I. ŽNL između ONK Metković i NK Grk iz Potomja, u kojoj su Metkovci pobijedili 3:0.

Domaći su poveli u 26. minuti pogotkom Drage Jelavića. U nastavku poluvremena mogla se vidjeti izjednačena igra, no bez pogodaka pa se s minimalnom prednošću domaćina otišlo na predah.

Na početku drugog poluvremena Metkovci kreću agresivnije prema vratima gostiju i u 55. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Drago Jelavić svojim drugim pogotkom diže prednost na 2:0. Devet minuta kasnije Luka Borovac pogađa za 3:0 i postavlja konačan rezultat.

KK METKOVIĆ – KK TROGIR 83:70

Košarkaši Metkovića jučer su protiv KK Trogir došli do svoje pete prvenstvene pobjede u ovoj sezoni pa na tablici trenutno drže četvrto mjesto s pet pobjeda i sedam poraza iz dvanaest utakmica.

U posljednjoj domaćoj utakmici B1 lige jug / Lige za poredak mladi su Trogirani samo u prvoj četvrtini imali malu prednost. Od početka druge četvrtine Metkovci su preuzeli vodstvo i uz laganu prednost sigurno su priveli utakmicu kraju i postigli novi uspjeh. Svi domaći igrači dobili su priliku te su se skoro svi uspjeli upisati u listu strijelaca.

Kod domaćih najefikasniji je bio Gašpar sa 16 i Dino Dominiković s 15 koševa. Pobjedi je sigurno svojim double-double učinkom u drugom poluvremenu pridonio Domagoj Vidović s 11 koševa i 13 skokova. Kod gostiju najviše poena upisali su Runjić (26) i Jeličić (24).

KK METKOVIĆ-KK TROGIR 83:70 (45:41) (19:20) (26:21) (20:14) (18:15)
Suci: F. Tokić (Kaštel Sućurac) i A. Jelić (Split)
Opunomoćenik: D. Basarić (Split)

KK METKOVIĆ
D. Vidović 11p, F. Proleta 0p, H. Veraja 1p, R. Dominiković 10p2t, S. Vidović 12p4t, T. Dodig 0p, A. Primorac 5p, L. Dominiković 8p2t, D. Dominiković 15p, J. Volarević 2p, M. Gašpar16p2t, J. Perleta 3p1t
Trener: J. Dominiković
osobne pogreške:17
slobodna bacanja: 16/23

KK TROGIR
L. Runjić 26p, 2t, T. Radić 0p, M. Mitar 2p, M. Jeličić 24p3t, L. Murko 6p, N. Pruže 11p2t, M. Rilov 0p, I. Šoda 0p, A. Isupi 1p
Trener: B. Kurtović
osobne pogreške: 20
slobodna bacanja: 7/9

Priredio: N. Medak

ŽNK Neretva – ŽNK Agram 1:6

Na igralištu Iza Vage jučer su u 10. kolu I. HNLŽ nogometašice ŽNK Neretva i ŽNK Agram odigrale utakmicu u kojoj su gošće slavile 1:6.

Već u 6. minuti Zagrepčanke su povele pogotkom Tomislave Matijević, no vodstvo gostujućih igračica nije dugo trajalo jer u 10. minuti Metkovke izjednačuju iz slobodnoga udarca preko Glorije Šimunović. U nastavku poluvremena prilike su se nizale na objema stranama, a Zagrepčanke u 24. minuti dolaze do novog vodstva pogotkom Petre Pezelj. Pri samom kraju poluvremena, kada se činilo da će se na predah otići pri rezultatu 1:2, Tomislava Matijević za Zagrepčanke postiže treći pogodak.

U drugom poluvremenu igračice ŽNK Agram dominiraju te nižu pogotke u 72., 77. i 82. minuti. Postigle su ih Doris Tomić, Tomislava Matijević i Ana Dujmović te time postavile konačan rezultat 1:6. ŽNK Neretva trenutno se nalazi na petom mjestu s 13 osvojenih bodova, a u sljedećem kolu gostuje kod splitskoga Marjana.

RK Metković 1963 – MRK Kozala 27:29

U subotu je u Gradskoj sportskoj dvorani odigran susret 16. kola I. HRL jug u kojem su snage odmjerili domaći RK Metković 1963 i MRK Kozala iz Rijeke. Nakon velikog preokreta i neizvjesne završnice susreta slavili su Riječani 27:29.

Ispočetka je igra bila izjednačena, nakon čega je uslijedila velika serija pogodaka domaćina koji su sredinom poluvremena imali prednost devet pogodaka razlike pri rezultatu 15:6. Gostujući igrači su imali veliki broj tehničkih grešaka, a u vrlo dobrom izdanju bio je domaći vratar Darijan Bošković. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 18:11.

U nastavku utakmice gosti iz Rijeke bude se te dobrom obranom i efikasnom realizacijom u napadu uspijevaju izjednačiti na 22:22. Odmah potom uspijevaju povesti minimalnom prednošću koju do kraja utakmice nisu ispustili pa je susret je završio 27:29. U redovima RK Metković 1963 najefikasniji su bili Jure Kozina s osam i Antonio Cvitanović sa sedam pogodaka, dok su kod gostujućeg MRK Kozale Filip Begić i Mateo Milih postigli devet i četiri zgoditka.

Piše/Foto: F. Bokan/Metkovic.hr