BORBENI METKOVIĆ DO NOVE POBJEDE

ONK Metković pobijedio i Župu Dubrovačku

Nogometaši ONK Metkovića nastavili su pobjedonosni niz, a u nedjelju poslije podne u Metkoviću je ‘pala’ Župa Dubrovačka, inače momčad koja je godinama u vrhu županijske lige.

Metkovci su od početka zaigrali otvoreno, a isto se može kazati i za goste. Međutim,domaći su prvi došli do pogotka i to već u 11.minuti kada je Tonći Jerković lijepo primio loptu na desnu nogu i iz okreta sa 13 metara poslao ju u mrežu za 1:0.

Župljani se nisu predavali, dapače, pojačali su napadačke aktivnosti koje su plodom urodile u 32. minuti. Lopta je pala na nogu Lipotiću koji je, opet iz okreta, snažno pogodio mrežu vratara Medića, za 1:1.

Opet su i nakon toga pogotka gosti imali nešto više loptu u posjedu, napadali su češće nego domaći igrači, koji su ipak i unatoč pritisku, stigli do 2:1 u 42. minuti.

Uslijedio je ubačaj iz prekidda pred vrata Sarića, a Jerković se našao na pravom mjestu i loptu poslao u mrežu za 2:1.

U nastavku je Župa ponovo bila nadmoćnija u određenim razdobljima, a Metković se vrlo dobro branio. Veliku šansu za 3:1 propustio je Mioč u 72. minuti, a njegov udarac ukrotio je Sarić. Uzvratio je potom Medić sjanom obranom, da bi Lipotić u 82. minuti poslao u izglednoj prigodi uputio loptu pored vrata Metkovića. Bila je to zaslužena pobjeda borbenog Metkovića i momčadi koja je bez poraza na prvom mjestu sa 19 bodova !

ONK Metković: Medić, Boras, Jurković (Jelčić), Marević, J. Plećaš, Borovac, Dominiković (Mioč), Zovko (šiljeg), Jerković (Ćužić), Mišanović, Batinović. Trener: Darko Zeljić.

Igralište ONK Metkovića. Gledatelja : 200. Sudac: Ivan Limov (Metković).

Strijelci: 1:0 Jerković (11), 1:1 Lipotić (32), 2:1 Jerković (42).

Igrač utakmice: Tonći Jerković.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS