JURA SHOP – AKCIJA Vikend

1. ŽNL

ONK Metković pobijedio Hajduk iz Vela Luke za četiti gola razlike

42631155_10155857478000488_9112812019513294848_n

U prve dvije prvenstvene utakmice nogometaši ONK Metkovića ostvarili su dvije vrijedne pobjede, jednu na gostovanju, a jednu u srijedu kod kuće, a ukupno su postigli osam pogodaka.

U srijedu je stradao Hajduk 1932 iz Vela Luke, momčad koja igra pravi i napadački nogomet, međutim igrači trenera Zeljića nisu im dopustili da se razmašu.

Već u 5. minuiti Ćužić je pogodio okvir vrata i tako najavio želje svojih suigrača da što priju dođu do pogotka.

Isti igrač je u 25. minuti doveo Metković do vodstva kada je lijepo ubačenu loptu glavom proveo u mrežu. Unatoč dinamičnoj igri igrači i jedne i druge momčadi dosta su griješili u predaji i u kontroli lopte što se djelimice može pripisati dosta suhom i tvrdom terenu.

Imali su i gosti dvije tri poluprilike ali ništa više od toga nisu pokazali.

U nastavku, u 5o. minuti Dominiković je povećao vodstvo svoje momčadi. Sve je više-manje napravio Ćužić s desne strane i potom pronašao Dominikovića koji iz takvih prigoda nikad ne promašuje. Pet minuta kasnije  Dominiković je dojurio s desne strane, pokušao je ubaciti. Vratar Hajduka krivo je procijenio let lopte koja je iznad njega odsjela u mreži za metkovskih 3:0.

Isti igrač srušen je u 63. minuti u šesnaestercu gostiju, pa je udaracem s 11 metara Utovac pogodio za konačnih 4:0.

Trener Zeljić nam je rekao: – Naravno da sam zadovoljan  rezultatom i na ovoj i na prošloj utakmici s tim da su moji igrači učnili porpiličan broj pogrešaka, a to se ne smije događati. Pobjedi se ipak ne gleda u zube, važno je da su bodovi tu, a ja se osobno nadam da će naše igre biti sve bolje. –

ONK Metković

Medić, Boras, Jurković, Deak (Jelčić), Borovac (Barbir), Dominiković (Mioč), Zovko (Jerković), Utovac, Ćužić (Marušić), Mišanović, Batinović. Trener: Darko Zeljić

Sudac: Filip Proleta (Opuzen).

Gledatelja: 100

Strijelci: 1:0 Ćuže (25), 2:0 Dominiković (50), 3:0 Dominiković (55), 4:0 Utovac (63., 11 m).

Igrač utakmice: Dane Dominiković

Tekst:Pero Jakić / Metković NEWS