1. ŽNL DUBROVAČKO-NERETVANSKA

ONK Metković i dalje na prvom mjestu

Foto - ONK Metković - Facebook

Nogometaši ONK Metkovića i nakon trećeg prvenstvenog kola čvrsto drže prvo mjesto na ljestvici s 9 bodova i gol-razlikom 11:0. U nedjelju je Metković s 3:0 pobijedio Žrnovo (zamjena domaćinstva), u dobroj igri u kojoj su igrači pokazali zavidnu razinu htijenja i pripremljenosti. Igrali su  s momčadi koja je unatoč porazu ostavila dobar dojam i koja je sredinom drugog dijela imala privremenu inicijativu.

Ipak, prvi su do vodstva stigli domaći pogotkom Ćužića na dodavanje agilnog Marevića, i to u 23. minuti. Još jedan brzi napada Metkovića isti igrač okrunio je novim pogotkom u 40. minuti. S 2:0 otišli su igrači na odmor. U nastavku Dane Dominiković je s dva snažna udarca najavio nove napadačke aktivnosti. Uspio je tek u 79. minuti iz drugog pokušaja te je lijepim prebacivanjem vratara Marevića postigao pogodak za konačnih 3:0. Ruku na srce, u jednom dijelu drugog poluvremena Metkovci su malo posustali, ali bez posljedica.

Bila je to sveu svemu još jedna prava sportska priredba i prava je šteta što nije bilo više gledatelja. ONK Metković je stvorio mladu i poletnu momčad, koja će i naredne dvije utakmice igrati na svom terenu.

Darko Zeljić trener Metkovića:

– Zadovoljan sam pobjedom, kako ne bih bio, ali nisam u potpunosti zadovoljan igrom koja može i mora biti tečnija i bolja. Dobro, mogu razumjeti da su igrači malo i umorni jer smo zbog raznih ranijih okolnosti u posljednja četiri dana intenzivirali rad pa su sigurno neki igrači i umorni. Ipak, određeni zastoji u igri nisu poželjni – rekao je mladi trener Zeljić.

ONK Metković:  Medić, Barbir (Deak), Jurković, Marević(Boras), Borovac, Dominiković (Marušić) ,Zovko (Plećaš), Utovac, Ćužić (Jerković), Mišanović, Batinović. Trener: Darko Zeljić

Igrač utakmice: Marin Ćužić

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS