PRIJATELJSKA UTAKMICA

ONK Metković – HŠK Zrinjski Mostar 0:8

ONK Metković - HŠK Zrinjski Mostar21

U prijateljskoj nogometnoj utakmici, momčad prošlogodišnjeg prvaka BiH, Zrinjski iz Mostara, savladala je u Metkoviću županijskog prvoligaša momčad Metkovića s 8:0 (8:0).

Mostarci su završili prvi dio priprema u Međugorju pa su s prijateljima u Metkoviću, odigarli vrlo kvaliteno. Gosti su u prvom poluvremenu postigli 8 golova, a mogli su i više da na vratima Metkovića Maksim Tolić nekoliko puta nije odlično reagirao.

Već u 13. minuti Filipović je poentirao za 0:1, nastavio je Bilbija za 0:2 u 16., zatim Pezer za 0:3 u 20. minuti.

Zrinjski je i dalje napadao, redale su se prilike, pa je Jović u 37. minuti povisio na 0:4, minutu kasnije na 0:5,a u 39. je Handžić postigao lijep pogodak za 0:6.

Pred sami kraj s 11 metara uspješan je bio Bilbija (44), a potom  je pogodio još jednom Handžić za 0:8.

U nastavku su treneri izmijenili sastave, u Zrinjskom su bili sve novi igrači, a u Metkoviću je ostalo nekoliko onih iz prvog dijela.

Iako je Zrinjski i dalje bio premoćan, hrabri igrači Metkovića nisu primili niti jedan pogodak u nastavku. Doduše nisu imali ni pravih prilika za počasni pogodak, ali njihova borbenost u ovom dijelu pripremnog razdoblja doista je imponirala.

Tolić, Borovac, Mišanović, Plećaši, Jelavić i svi ostali pružili su koliko su maksimalno mogo i ne treba im zamjerati zbog visokog poraza.

Na klupi Zrinjskog bio je nekadašnji igrač Hajduka Blaž Slišković, koji nam je rekao:

– Bila je to dosta dobra utakmica u kojoj su moji igrači pokazali da žele i da mogu. Hvala Metkoviću na gostoprimstvu, uzvratit ćemo im  istom mjerom – kazao je Slišković.

Treba reći da se u drugom dijelu igralo pod svijetlima reflektora, što je ovom susretu pred 250 gledatelja dalo posebnu draž.