BODOVI OSTALI NA NERETVI

ONK Metković do pobjede u sudačkoj nadoknadi vremena

Nogometaši ONK Metkovića uspjeli su pogotkom Vlade Štimca u sudačkoj nadoknadi vremena (90+5), ostavariti 2:1 pobjedu u susretu sa ŠD Smokvica i tako upisati tri nova boda.

Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 0:0, a gosti su do 20. minute imali dvije prave prigode. Metkovci su inače nekako rezervirano ušli u dvoboj, ali je kasniji tijek događaja ipak bio uspješan.

U 55. minuti iskusni Josip Šiljeg našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i lijepim pogotkom doveo je svoje do 1:0. U 66. minuti Jurić je poravnao za 1:1, pa je prijetila opasnost da možda mogu uzeti jedan ili tri boda. A onda su se igrači Metkovića rastrčali terenom a izvodeći brze napade pogađali su gredu ili vratnicu, nekoliko puta.

I onda u, kako rekosmo sudačkoj nadoknadi, pojačanje Metkovića Vlado Štimac najbolje se snašao pred vratima gostiju i preciznim udarcem donio pobjedu svojoj momčadi.

Trener Darko Zeljić :

– Čista klasika na naš način. Ušli smo previše opušteno i to nam se zamalo osvetilo. U nastavku smo igrali bolje i postigli taj drugi gol za tri boda. Mislim da se polako dižemo i da ćemo u nastavku igrati bolje. – zaključio je Zeljić.

KONFERENCIJA ZA NOVINARE

Ovogodišnji Maraton lađa bez gledatelja

Foto/Video: Dalibor Čutura / Metković NEWS

Vodstvo Udruge lađara Neretve na čelu s gosp. Lukom Oršulićem danas je održalo konferenciju za medije na kojoj je prisutne izvjestilo o načinu održavanja ovogodišnjeg Maratona lađa, koji će se održati u subotu 8. kolovoza 2020.

Kao i brzinske utrke u Opuzenu, Maraton lađa će se održati uz sve epidemiološke mjere i bez gledatelja. Zasigurno novost ovogodišnjeg Maratona je da će ga uživo prenositi HRT, a uz prvotno prijavljenih 35 ekipa, dvije su otkazale svoj nastup zbog situacije s koronavirusom.

Čelnik lađarica Pavo Delija je izvjestio da će se 7. Maraton lađarica održat također uz sve epidemiološke mjere te da će ove godine sudjelovat rekordnih 10 ekipa.

Pressicu smo prenosili uživo, poslušajte što su čelnici krovne organizacije lađara poručili.

NEXTBIKE 300x250px
Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250