PRVI PORAZ

ONK Metković bez bodova na Grudi

Nogometaši Metkovića doživjeli su prvi poraz u novom prvenstvu županijskih ligaša. Na Grudi je Slaven pobijedio s 2:1 momčad Metkovića nakon slobodnog udarca. Lopta je u 81. minuti završila u mreži na radost igrača Slavena koji su nakon pobjede zasjeli na čelo ljestvice.

Poveli su Metkovci pogotkom Josipa Plećaša u 22. minuti, poslije sjajnog dodavanja Duje Batinovića. I domaći i gosti igrali su dosta čvrsto ali i s napadačkim projekcijama. U jednom napadu prema vratima Metkovića igrača Slavena nepropsino je zaustavio Mišanović pa je sudac pokazao na bijelu točku, te je Slaven izjednačio rezultat, u 27. minuti.

Neke od prilika igrači Metkovića nisu uspjeli pretočiti u pogotke a Slaven je svoje iskoristio. Treba reći da u redovima Metkovića nije bilo nekoliko standardnih igrači koji su morali izostati zbog poslovnih obveza.

Na vrhu ljestvice su s devet bodova Slaven, Croatia  i Konavljanin Orebić, a slijede ih sa sedam bodova Orebić, Župa dubrovačka i Metković.

Rezultati 4. kola: Maestral-Sokol 2:1, Župa dubrovačka-Croatia 1:0, Žrnovo-Orebić (prekid kod 0:1), Jadran Smokvica-Gusar 2:1, Konavljanin- Hajduk 1932 3:2, Slaven-Metković 2:1.

PRVI PORAZ

Rukometaši Metković Mehanike poraženi u Omišu

Dragovoljac je iskoristio napad i poveo s 1:0, Čutura je izjednačio, a domaći postižu 2:1. Nakon poravnanja (Raguž) na 2:2, Metkovci su stekli prednost od jednog do tri gola razlike, ali su domaći tek pred kraj prvoga dijela došli do 13:12 i za odmor do 14:12. Bez obzira na prednost domaćih na kraju prvoga dijela utakmice, Metkovci su imali više od igre i gotovo stalnu prednost.

U nastavku Džono je smanjio na 14:13, a Kežić isključenje. Igrači Hrvatskog dragovoljca stekli su dva pogotka viška, u 35 minuti Batinović ipak poravnava na 16:16, zatim su domaći opet u prednosti, ali Marić u 38.minuti poravnava na 18:18. U 44.minuti opet je dva razlike za domaćine, a tako je je bilo i u nastavku utakmice u kojoj su igrači Hrvatskog dragovoljca ostvarivali prednost do tri pogotka viška (u 57.minuti). Nakon toga Bezer je smanjio na 27:25, ali je Zebić doveo svoje do tri razlike. Arapović je smanjio na 28:26, zatim na 28:27, ali je Jakelić u posljednjoj minuti postigao gol za konačnih 29:27.

U drugom dijelu, Metković je samo triput poravnao, 15:15, 16:16, i 18:18, a sve ostalo je bilo je u znaku domaće momčadi.

Tako je u već u trećem prvenstvenom kolu prvoligaš iz Metkovića doživio nenadani poraz.

Najviše golova za Metković Mehaniku postigli su Marić 7, Čutura i Bezer po 4, te Arapović i Džono po 3.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250