SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

Odlična igra Hrvatska, Bahrein pobijedila 28:18

Naša rukometna reprezentacija u vrlo dobroj igri uspjela je s 10 golova razlike pobijediti reprezentaciju Bahreina, 28:18.

Od samoga početka igrači Lina Červara nametnuli su jak tempo na terenu tako da je njihova prednost rasla iz minute u minutu, a takmaci su do 20.minute postigli samo 2 gola !

Naši su učvrstili obranu dok su u napadu igrali onako kako i treba, sigurno i precizno ne promašujući kao na prethodnim utakmicama.

Razlika u kvaliteti na posljetku je presudila u korist Hrvatske koja je u nastavku zaigrala malo opuštenije pa je Červar uputio igračima ozbiljno upozorenje. Oni su u završnici prebacili u veću brzinu i uvećavali gol-razliku.

Veliki dobitak za sve svakako je povratak Igora Karačića koji je u ono malo vremena pokazao koliko vrijedi i koliko nam znači. Isto tako važan je i povratak Marina Šega koji je na utakmici s Bahreinom upisao 12 obrana, a iskazao se i Pešić.

Zlatko Horvat igrao je kao u najboljim svojim danima te je postigao osam golova. Po četiri puta pogađali su Martinović i Marić. Treba reći da su svi igrači dobili priliku što i jest najbolji način pripremanja za susret s Argentinom koja je u četvrtak savladala Japan s 28:24.

Nakon naše nove pobjede Hrvatska je sve bliže četvrtfinalu. Naravno, trebaju nam bodovi i u susretu s Argentinom .

1. ŽNL DUBROVAČKO-NERETVANSKA

Zbog pogoršane epidemiološke situacije stopiran nastavak prvenstva

Čelnici Županijskog nogometnog saveza planirali su nastavak natjecanja u nedjelju 7. ožujka, odigravanjem zaostale utakmice Hajduk 1932Maestral, te odigravanjem utakmica u Županijskom nogometnom kupu u kojemu su već izvučeni parovi:

SOŠK 1919Faraon, Jadran 1929 Smokvica – Omladinac (L), GusarONK Metković, SokolKonavljanin, CroatiaSlaven i NA LibertasŽupa dubrovačka.

Zbog pogoršane epidemiološke situacije i rasta broja pozitivnih na COVID 19, utakmice neće biti odigrane, a u najboljem slučaju kup ili prvenstvene utakmice mogle bi se organizirati tek 21. ožujka.

Treba podsjetiti da nije odigrano posljednje kolo u prvom dijelu sezone, te valja odigrati i dvije zaostale utakmice. Stoga većinu klubova čeka naporan raspored igranja, a neki od njih moraju odigrati čak 14 utakmica.

Ne treba ni spominjati da su u problemima i treneri klubova koji su tempirali pripreme prema svom programu čekajući početa natjecanja, ni igračima nije lako.

No, zdravlje je svakako najvažnije, pa treba pričekati bolja epidemiološka vremena.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl4 300×250