ODGOĐENE UTAKMICE RUKOMETAŠICA I NOGOMETAŠA

Odgođene utakmice za ŽRK Metković i ONK Metković

Nakon pobjede nogometaša ONK Metković u prvom kolu 1.Županijske lige u susretu s nogometašima Orebića, u drugom kolu u nedjelju Metković je trebao gostovati u Krvavcu i igrati s Maestralom.

Međutim, još su ranije predstavnici ONK Metković i Maestrala dogovorili odgodu utakmice za utorak, 5.listopada u Krvavcu. Razlog, ženidba bivšeg igrača Maestrala i ONK Metkovića Denisa Deaka. Naš medij čestita Deaku i njegovoj odabranici.

Trener ONK Metković, Tomislav Plećaš najavio je da će ONK Metković sljedećega utorka ići na pobjedu u Krvavcu.

Tijekom vikenda počinje i natjecanje u Drugoj hrvatskoj rukometnoj ligi za žene. ŽRK Metković prema rasporedu trebao je biti domaćin u susretu s RK Hoteli Makarska. Međutim, kako se čak pet igračica iz Makarske nalazi u samoizolaciji, utakmica je odgođena do nekih boljih i sretnijih vremena.

Ponovit ćemo, gradonačelnik Metkovića Dalibor Milan, primio je predstavnike ŽRK Metković povodom početka proslave 50.obljetnice kluba, i uoči početka prvenstva. Zahvalio im je na postignućima i obećao potporu za nastavak rada u odgoju mladih rukometašica.

SPORTSKI OSVRT

Sportski vikend za sportske kolektive iz Metkovića nije bio uspješan

Proteklog vikenda sportski klubovi iz Metkovića nisu se baš iskazali i većina nije upisala pobjede.
Svijetle točke bili su nogometaši Metkovića koji su na gostovanju u Gabrilima upisali 4:0 pobjedu u srazu s momčadi Croatie, a posebno valja naglasiti da su posljednja tri gola Metkovci postigli u posljednjih 11 minuta utakmice. Metković na kontu ima 10 bodova i nalazi se na prvom mjestu na ljestvici.

Drugi pozitivan rezultat ostvarile su nogometašice prvoligaša Neretve (U-15) koje su na svom terenu s čak 8:4 pobijedile Dinamo iz Zagreba !
U subotu su prvi bodove „prosuli“ rukometaši Metković Mehanike igrajući u Omišu s Hrvatskim dragovoljcem (29:27). Taj poraz metkovskih rukometaša čije je vodstvo predstavilo svoje ciljeve za osvajanje prvoga mjesta u 1.HRL jug mnoge je iznenadio. Međutim, trener i igrači najbolje će odgovoriti na taj nenadani poraz novim pobjedama u nastavku prvenstva. Rukometašice Metkovića u Drugoj ligi nisu uspjele pobijediti ŽARK Split. Gošće su slavile s 28:23, i mora se reći, zasluženo. No, jasni su ciljevi toga kluba, a odnose na odgoj mladih igračica i stjecanje iskustva, ne zanemarujući ni potrebu osvajanja bodova.

U subotu je izgubila i Neretva u igri s momčadi Splita , 0:1, zbog čega je pala na ljestvici. Znano je da nisu igrali Marić i Raguž, što je bio popriličan hendikep za momčad Maria Svaguše. Međutim, nitko ne može negirati htijenje i nastojanja igrača Neretve koji jesu doživjeli poraz, ali njihov pristup daje nadu da će ubrzo zaboraviti na taj poraz i osvajati bodove u nastavku prvenstva. Već u subotu čeka ih lider Jadran LP u Pločama.

Igračice Neretve (U-17) u prvoligaškom natjecanju pretrpjele su novi poraz , Dinamo Zagreb slavio je u Metković s 5:0. Metkovke su u šest utakmica ostvarile jednu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250