JURA SHOP – AKCIJA Vikend

REZULTATI NOGOMETNIH SUSRETA

Nove pobjede Neretve i ONK Metkovića

NK Neretva - NK Croatia (1)

U 8. kolu prvenstva 1. ŽNL, nogometaši Neretve i ONK Metkovića došli su do pobjede u susretima sa Croatiom Omladincem.

Neretva-Croatia 4:1 (1:1)

Neretva je do prvog pogotka stigla već u 9. minuti. Tada netko iz obrane Croatie  izbacio loptu, ali pravo na nogu Ante Batinovića koji je bi neumoljiv za 1:0.

U nastavku domaći sastav nije nastavio igrati tako dobro kao u prvih 10 minuta pa se Croatia uspješno branila i povremeno stvarala opasne prilike za pogotke. Tako je Josip Zadro nakon jednog brzog solo prodora upsio pogoditi i izjednačiti u 39. minuti. Moramo reći da gledatelji do konca prvoga dijela nisu mogli biti zadovoljni igrom svoje momčadi.

U drugom dijelu osjetila se veće želja Neretve za dominacijom, igrači su uložili znatno više truda, a neumorni kapetan Ante Batinović povukao je loptu u 55. minuti, prevario je nekoliko igrača Croatie i spremio loptu u mrežu za 2:1.

Stvari su nakon toga polako dolazile na svoje mjesto, iskusniji i bolji takmac preuzeo je igru i već u 60. minuti postigao preko Brečića treći pogodak za 3:1. Isti igrač pogodio je vratnicu minutu kasnije, redale su se prilike za domaćina i gostima je jedino preostalo potpuno zatvaranje prilaza svojim vratima. U 88. minuti najbolji igrač utakmice Ante Batinović iskoristio je dodanu loptu, prošetao je pored nekoliko igrača Croatie i vratara Sarića i potom poslao loptu u mrežu za konačnih 4:1.

Gosti su ostavili dobar dojam, vidjelo se da žele igrati nogomet dok je Neretva svoje pravo lice pokazala u prvih 10 minuta te u drugom dijelu susreta.

ONK Metković – Omladinac 2:1

Momčad Metkovića je unatoč nešto slabijoj igri, posebno što se realizacije tiče, ostvarila novu pobjedu i tako nastavila niz nepobjedivosti.

Samo s 2:1, stradao je Omladinac s Lastova, momčad koja je bila presretna minimalnim porazom.

Već u drugoj minuti Stipan Marević pogodio je za 1:0, a u 16. Josip Mioč za 2:0. Činilo se da će uslijediti prava golijada, no nije bilo tako. U 40. minuti, igrač Metkovića Josip Boras krivo je zahvatio loptu i pri tome pogodio vlastitu mrežu za, pokazalo se kasnije, konačan 2:1 rezultat.

Tijekom cijeloga susreta Metkovci su imali punu dominaciju, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Ako bi obrana Lastovaca i pogriješila, spašavao je raspolženi vratar Marko Malada.

Najvažnije je da su igrači Metkovića nastavili niz uspješnosti i dobrih igara te da iz utakmice u utakmicu poboljšavaju poziciju na ljestvici. Najbolji pojedinac utakmice bio je Stipan Marević, ali su i svi ostali dali puni doprinos pobjedi uobičajenom slavlju na kraju susreta.

Maestral je na svom terenu u Krvavcu izgubio bodove u susretu sa Hajdukom 1932. Gosti su pobijedili s 3:1.

Gusar je potvrdio sjajnu formu visokom 3:0 pobjedom u Žrnovu.

3. HNL Jug

Nogometaši Neretvanca s 2:1 slavili su u Opuzenu u susretu s Uranijom iz Baške Vode. Domaći su bili bolji i zaluženo su pobijedili, iako je Uranija igrala dosta dobro.

Premijer liga BiH

GOŠK iz Gabele igrao je u Banja Luci s domaćim Borcem i izgubio s 1:0.

I dalje je na devetom mjestu s 13 bodova, a sljedeće nedjelje u goste GOŠK-u stiže Sarajevo.