MALIŠIĆ Full Banner 1200px

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Nova, izrazita pobjeda Neretve

NK Neretva

Neretva je prije vremena odigrala prvenstvenu utakmicu pretposljednjeg kola Prve županijske lige u kojoj je uvjerljivo s visokih 7:0 pobijedila momčad Slavena s Grude.

Tijekom utakmice apsolutni gospodar stanja na terenu bio je domaći sastav čiji su igrači od prve do zadnje minute ulagali maksimalne napore da dođu do pobjede i uz to ostave odličan dojam. Pokazali su da su zaista zaslužili prvo mjesto i kvalifikacijske utakmice za ulazak u Treću ligu, gdje su godinama bili.

Iako Slaven nije momčad za potcjenjivanje u ovom susretu nisu imali niti jednu izglednu prigodu, pa ni udarca prema vrataru Neretve Mulaću.

S druge strane Neretvin stroj nije imao ‘štekanja’ ili zastoja u igri, akcije su smišljanje onako kako se to inače radi, a onda bi Neretvini strijelci te iste akcije uspješno završavali.

Igrala se tako osma minuta kada je u jeku stalnih napada Neretve lopta nekoliko sekundi bila ispred vratara Slavena. Tada je Frane Jerković zaobišao vratara Slavena Saltarića i iz blizine ubacio loptu u mrežu za 1:0.

Samo minutu kasnije Duje Batinović spretno je reagirao i povećao vodstvo svoje momčadi na 2:0.

Neretva je i dalje plela mrežu oko Saltarića, da bi u 24. minuti Tomas sa 10 metara pogodio za 3:0.

Gosti nisu ni pokušavali napustiti svoju obrambenu formaciju, a u novom napadu domaći su u 25. minuti preko Ante Batinovića stigli do 4:0.

S tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku, već u 49. minuti Eduard Raguž postiće euro-gol s 18 metara snažnim volejom, za 5:0.

Frane Jerković, taj neumorni Neretvin napadač, dočekao je ubačaj u 66.  minuti i glavom , snažno iz blizine povećao vodstvo Neretve na 6:0.

Petnaest minuta prije kraja Raguž je prevario užu obranu Slavena i lob udarcem prebacio Saltarića za konačnih 7:0.

Pobjeda Neretve mogla je biti i izraženija, ali i 7:0 posve je dovoljno za novi dokaz kvalitete trenutačnog županijskog ligaša.

Neretva-Slaven 7:0 (4:0)

Igralište Neretve. Gledatelja: 120. Sudac: Filip Proleta (Opuzen).

Strijelci: 1:0 Jerković (8.), 2:0 D. Batinović (9.), 3:0 Tomas (24.), 4:0 A.Batinović (25.), 5:0 Raguž (49-), 6:0 Jerković (66.), 7:0 Raguž (75.).

Neretva: Mulać (od 46. Ivanović), Ćopo, Manenica (od 66. Babić), Kuran (od 46.Kaleb), D. Batinović, A. Batinović, Jerković (od 70. D. Marušić), Brečić, Raguž, Tomas,  Marić (od 60. Dodig). Trener Goran Galov.