VISOK PORAZ ŽNK NERETVA

Nogometašice Splita nanijele težak poraz Neretvi

Arhivska fotografija

U utakmici 14. kola (posljednjeg) Prve nogometne lige za žene, nogometašice Splita pobijedile su Neretvu iz Metković s 8:0 (5:0).

Takav ishod svakako je odraz razlike u kvaliteti i snazi dviju ekipa, jer Split je kandidat za prvaka a njegove boje brane brojne reprezentativke iz Hrvatske i nekoliko drugih zemalja.

Osim toga u redovima Neretve nisu igrale tri standardne igračice. Treba reći da je Jelena Kešina obranila udarac s 11 metara igračici Splita.

TEŽAK PORAZ ŽNK NERETVA

Bolja ekipa Donata pobijedila Neretvu u Metkoviću

Nogometašice Neretve doživjele su težak poraz na svom terenu u utakmici doigravanja za ostanak s ekipom Donata iz Zadra, 1:6 (1:1).

Doista, bez obzira na sve okolnosti, nitko nije mogao očekivati da će metkovski prvoligaš doživjeti to što je doživio, ali to je sport, nekada se dobiva a nekada gubi.

Mogu se prihvatiti obrazloženja da u redovima našeg prvoligaša nije bilo nekoliko igračica ili zbog ozljeda ili zbog poslova. Stoga u klubu jedva čekaju postavljanje umjetne trave na pomoćnom igralištu čime će se značajno poboljšati uvjeti za rad.

Domaće su povele već 10.minuti pogotkom Marije Herceg koju je lijepo pronašla Mandić. No, Donat je ubrzo izjednačio rezultat, a zatim postigao i drugi gol za odlazak na odmor.

U nastavku, pomalo razbijena Neretva bez dovoljno snage i koncentracije, nije uspijevala postići gol, dok su gošće to učinile još četiri puta i upisale posve zasluženu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250