JURA SHOP – AKCIJA Vikend

CURE VJERUJU U POBJEDU

Nogometašice Neretve u nedjelju igraju s Viktorijom

Konačno će se nastaviti i prvenstvo nogometašica u Prvoj ligi, a igračice Neretve u nedjelju će se početkom u 14 sati na igralištu Iza vage dočekati Viktoriju iz Slavonskog Broda, posljednje plasiranu ekipu na ljestvici.

Iako se u prvi mah čini da Neretva ne bi trebala imati većih problema na putu do pobjede, u stručnom stožeru smatraju da treba uložiti maksimalne napore kako bi se do nje došlo, ili, kako bi se spriječilo bilo kakvo iznenađenje.

Naime, pobijedi li domaća ekipa Viktoriju, imala bi ukupno 12 bodova te bi se izjednačila u broj bodova s Donatom koji je na petom mjestu.

Tijekom tjedna trener Markota, suradnici i igračice naporno su vježbali kako bi se iskristalizirao sastav. Nitko od članica ekipe koja će istrčati u proljetni dio prvenstva nije, na sreću, ozlijeđen, dapače, sve su raspoložene i spremne za pravo sportsko nadmetanje.

U nedjelju će se predstaviti i ”zimska” pojačanja Neretve, Adriana Zovko i Kristijana Kolgeraj.

SIGURNA POBJEDA LIDERA

ONK Metković ne da prvo mjesto

Nogometaši ONK Metković još jednom su obradovali svoje navijače, trenera i klupsko čelništvo uvjerljivom pobjedom na svom terenu u susretu s momčadi Žrnova. No, krenimo redom. Uoči početka minutom šutnje igrači i vodstvo kluba prisjetili su se svojih nekadašnjih aktivnih članova i suradnika, preminulih Ante Krstičevića Baje i Hrvoje Manenice Funde.

Možda sama igra nije bila lijepa za oko, ali je bila korisna, učinkovita uz očitovanje totalne nadmoći na terenu metkovskog sastava.

Bila je to ujedno i prva službena utakmica na igralištu Metkovića nakon punih 140 dana, ali nažalost, iz poznatih razloga ni ovom prigodom nije bilo gledatelja.

Svoju nadmoć domaći su pretočili u vodstvo u 21.minuti pogotkom Dragana Brečića, ali se unatoč brojnim prilikama na odmor otišlo samo s jednim pogotkom u korist domaćina.

Inače, Žrnovo se uglavnom orijentiralo na obranu, a ni igra Metkovića nije bila protočna kao što je znala biti.

Ipak, u nastavku u 55. minuti Tonći Jerković je pogodio za 2:0, onako baš rutinski i znalački.

Na 3:0 povisio je Roko Brečić u 75. minuti, a konačan rezultat postavio je Nikola Jelčić u 90.

Još jedna izrazita i nadasve zaslužena pobjeda lidera prvenstva koji čvrsto drži svoju poziciju na ljestvici.

ONK Metković – NK Žrnovo 4:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Mrvice 300×250