ŽNK NERETVA VEĆ JE IZBORILA OSTANAK

Nogometašice Neretve u nedjelju gostuju u Slavonskom Brodu

Svaka čast svim sportašima u cijeloj zemlji koji i unatoč zdravstvenoj krizi u zemlji i svijetu treniraju i igraju, trudeći se svojim klubovima osigurati bodove, odnosno status.

Posebno se to odnosi na ženske ekipe, pa tako i na ŽNK Neretva iz Metkovića čije su igračice u fazi doigravanja za ostanak u ligi. Vodeći se jasnim ciljem, one su taj status već osigurale pobjedom u susretu s Marjanom, ali moraju odigrati još pet utakmica. Ovdje nam pada na pamet pitanje bilo bilo bolje da doigravanja uopće nema kad je ionako malo klubova u ligi i kad se zna da Viktorija iz Slavonskog broda do sada  ima samo jedan bod ?

Tu prije svega mislimo na izbjegavanje moguće zaraze na putovanjima, te na uštede na troškovima  (autobus, put, noćenje). Možda je doigravanje za prava i opravdano s obzirom na bodovnu jednakost Osijeka i Splita , dok se doigravanje za ostanak ipak moglo izbjeći.

U Ligi za ostanak trenutačno najbolje stoji Donat s 21 bodom, druga je Neretva sa 18, treći Marjan s pet i četvrta Viktorija s jednim bodom.

Prema svim projekcijama Neretva bi u nedjelju trebala pobijediti u Slavonskom Brodu. Nadamo se da hoće, jer su Šiljeg, Herceg, Kešina i ostale sjajne nogometašice i do sada pokazale koliko znaju.

KVALIFIKACIJE ZA 3. HNL JUG

Zadrani pobijedili ONK Metković

Nogometaši ONK Metković nisu uspjeli u prvom susretu kvalifikacija sa Zadrom ostvariti rezultat koji bi im davao kakve-takve izglede u uzvratnom susretu u srijedu u Zadru, ali nisu ni razočarali. I sami su prije utakmice obećavali igru i borbenost, a htjeli su se i sami uvjeriti koliko mogu u susretu s jačim i iskusnijim takmacem , bivšim prvoligašem koji na kraju slavio s 1:4 !

Na samom početku ONK Metković je imao laganu terensku inicijativu, obrana je igrala dosta visoko, a u napadu su igrači domaćina težili pogotku.

Ipak, već u sedmoj minuti Zadar je imao (Blažević) lijepu prigodu , ali je loptu ukrotio Batinović. Nakon 10 minuta igre Zadar je postao konkretniji, zaredale su se napadačke akcije, pa je Batinović u 15.minuti opet spašavao svoju mrežu. Negdje oko 20.minute Metkovci su imali veliku prigodu za pogodak, ali nisu uspjeli iz daljine. U 25. minuti napadači Metkovića izmamili su pljesak gledatelja za svoju igru, a onda je Blažević u 27.minuti pucao preko vrata.

No, u 33.minuti iz jedne reklo bi se polu prigode gosti su poveli golom Katuše, koji je uputio snažan udarac s nekih 18 metara, za 0:1.

Metković se nije dao, njegovi su igrači pokušavali, imali su i nekoliko prigoda, a jednu od njih iskoristio Ivan Šutalo u 36.minuti. Iskoristio je nesporazum u obrani Zadra, a dobivenu poklon-loptu pospremio je u mrežu za 1:1.

Domaći su tada zaigrali još bolje, ali promjene mnije bilo.

U nastavku smo gledali obostrano dinamičnu i konstruktivnu igru dvije momčadi, iako se Zadar doimao čvršćim i sigurnijim, a imao je i bolji posjed lopte.

U 53.minuti obrana Metkovića nije dobro reagirala, Blažević je na lijevoj strani svog napada dobio loptu i iz blizine doveo Zadar do 1:2.

Uzvratili su Metkovci „slobodnjakom“ i s još nekoliko udaraca, no i gosti su nizali svoje prilike. Tako je u 73.minuti Begonja iz blizine postigao treći gol za svoju momčad, znači za 1:3 !

Samo dvije minute kasnije Blažević je po drugi put savladao Batinovića, za 1:4 i siguran hod  Zadra u završnicu kvalifikacija, a mi mislimo i siguran ulazak u 3.HNL.

Igračima Metkovića nema se što zamjeriti, dali su koliko su mogli, a Zadrani su jednostavno kao cjelina bili i iskusniji i bolji te su zasluženo pobijedili.

Raduje činjenica da je Neretvino gledalište bilo gotovo popunjeno gledateljima, ne samo iz Metkovića već i iz okolice.

ONK Metković – HNK Zadar 1:4 (1:1)

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl8 Banner 300×250