PIŠE SE POVIJEST

Nogometaši Metkovića s optimizmom putuju u Dubravku

Hoće li ONK Metković za nekoliko dana postati prvi put u svojoj dugoj povijesti prvak Prve županijske nogometne lige, ovisit će i o ishodu nedjeljnog susreta kluba iz Metkovića sa momčadi Sokola u Dubravci.

Naime, u 21.kolu prvenstva Metković kako vodeća momčad prvenstva s bodom viška u odnosu na drugoplasiranu Croatiu, gostuje u Dubravci gdje se sastaje s vrlo dobrom momčadi Sokola, koju vodi Hrvoje Kralj. Za spomenuti je da ONK Metković u Dubravku putuje nakon 13 godina s obzirom na to da je Sokol svoje utakmice igrao na drugom terenu, a neko vrijeme nije bio među županijskim prvoligašima .

No, bez obzira na to, trener ONK Metković, Tomislav Plećaš, članovi uprave i ostali klupski čimbenici poduzeli su sve preventivne mjere na putu do pozitivnog ozračja prije utakmice, ali i sa željom da se tijekom 90 minuta provedenih na terenu ostvari pobjeda. Inače, atmosfera u klubu i oko njega je više nego pozitivna.

Trener Plećaš intenzivirao je pripremni ciklus protekloga tjedna kako bi pripremio svoju momčad ne samo  za nastup već i na činjenicu da je igralište Sokola u Dubravci nešto manjih dimenzija. Nažalost, u momčadi neće biti ozlijeđenih Luke Borovca i Stipana Marevića, dok su svi ostali sjajni igrači Metkovića, na raspolaganju treneru.

Uz to, uprava je osigurala i prijenos utakmice, uživo, kako bi navijači i prijatelji kluba mogli uživati u zalaganju, i nadamo se pobjedi na važnom gostovanju.

U posljednjem, 22. kolu Metković će ukrstiti koplja sa Župom dubrovačkom, momčadi koja je na trećem mjestu i u kojoj igra sjajni golgeter Stanislav Vasilj, nekada igrač Neretve.

Ukoliko se „potrefi“ konačan uspjeh ONK Metković, već nakon te utakmice održat će se sastanak uprave i čelnika Grada Metkovića, na kojemu bi se razgovaralo o budućim klupskim interesima, odnosno, o ulasku u 3.HNL jug.

ONK Metković je na vrijeme zatražio rješenje o uvjetima, ali o tomu što će biti, ako bude, prije svega odlučuju rezultati na sportskom polju.

Red je ponoviti stanje na ljestvici: prvi je Metković s 50 bodova, druga Croatia ima 49 bodova, a treća Župa dubrovačka.

Zadrani pobijedili ONK Metković

Nogometaši ONK Metković nisu uspjeli u prvom susretu kvalifikacija sa Zadrom ostvariti rezultat koji bi im davao kakve-takve izglede u uzvratnom susretu u srijedu u Zadru, ali nisu ni razočarali. I sami su prije utakmice obećavali igru i borbenost, a htjeli su se i sami uvjeriti koliko mogu u susretu s jačim i iskusnijim takmacem , bivšim prvoligašem koji na kraju slavio s 1:4 !

Na samom početku ONK Metković je imao laganu terensku inicijativu, obrana je igrala dosta visoko, a u napadu su igrači domaćina težili pogotku.

Ipak, već u sedmoj minuti Zadar je imao (Blažević) lijepu prigodu , ali je loptu ukrotio Batinović. Nakon 10 minuta igre Zadar je postao konkretniji, zaredale su se napadačke akcije, pa je Batinović u 15.minuti opet spašavao svoju mrežu. Negdje oko 20.minute Metkovci su imali veliku prigodu za pogodak, ali nisu uspjeli iz daljine. U 25. minuti napadači Metkovića izmamili su pljesak gledatelja za svoju igru, a onda je Blažević u 27.minuti pucao preko vrata.

No, u 33.minuti iz jedne reklo bi se polu prigode gosti su poveli golom Katuše, koji je uputio snažan udarac s nekih 18 metara, za 0:1.

Metković se nije dao, njegovi su igrači pokušavali, imali su i nekoliko prigoda, a jednu od njih iskoristio Ivan Šutalo u 36.minuti. Iskoristio je nesporazum u obrani Zadra, a dobivenu poklon-loptu pospremio je u mrežu za 1:1.

Domaći su tada zaigrali još bolje, ali promjene mnije bilo.

U nastavku smo gledali obostrano dinamičnu i konstruktivnu igru dvije momčadi, iako se Zadar doimao čvršćim i sigurnijim, a imao je i bolji posjed lopte.

U 53.minuti obrana Metkovića nije dobro reagirala, Blažević je na lijevoj strani svog napada dobio loptu i iz blizine doveo Zadar do 1:2.

Uzvratili su Metkovci „slobodnjakom“ i s još nekoliko udaraca, no i gosti su nizali svoje prilike. Tako je u 73.minuti Begonja iz blizine postigao treći gol za svoju momčad, znači za 1:3 !

Samo dvije minute kasnije Blažević je po drugi put savladao Batinovića, za 1:4 i siguran hod  Zadra u završnicu kvalifikacija, a mi mislimo i siguran ulazak u 3.HNL.

Igračima Metkovića nema se što zamjeriti, dali su koliko su mogli, a Zadrani su jednostavno kao cjelina bili i iskusniji i bolji te su zasluženo pobijedili.

Raduje činjenica da je Neretvino gledalište bilo gotovo popunjeno gledateljima, ne samo iz Metkovića već i iz okolice.

ONK Metković – HNK Zadar 1:4 (1:1)

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl8 Banner 300×250