DRUGI KVALIFIKACIJSKI SUSRET ZA 3. HNL JUG

Nogometaši Metkovića priredili veliko, ugodno, iznenađenje za svoj navijače

Da je bilo malo više sportske sreće ONK Metković bi za nekoliko dana igrao finale kvalifikacijskog ciklusa s GOŠK-om iz Kaštela za ulazak u 3.HNL jug.

Nažalost, Metkoviću i Metkovcima nije se posrećilo u nastojanju da prirede senzaciju, ali su kao bolja momčad u srazu s momčadi Zadra ipak zabilježili pobjedu u gostima, u zadarskim Stanovima, s 0:2.

Strijelci su bili Marko Manenica u 21.minuti za 0:1, i izvrsni Duje Medak u 75.minuti.

Od početka su igrači Metkovića zaigrali vrlo otvoreno i sigurno tako da su stvarali prigode i bili apsolutno bolji .I da ne bi netko pomislio da je Zadar igra u izmijenjenom sastavu, ne nije, jer su igrali svi osim Jurice Buljata !

Igrači Zadra kao da se uopće nisu snašli, nijemo su gledali razigrane igrače Metkovića kojima nisu mogli ništa. Možda su domaći bili sigurni u prolaz zbog pobjede u Metkoviću od 4:1, ali Metkovci su pokazali da znaju i mogu puno više.

Prvi dio utakmice mogao je slobodno završiti s najmanje  0:4 (u korist Metkovića) jer je Dragan Brečić jednom pogodio okvir vrata vratara Pinčića, a drugi put je njegov precizan udarac Pinčić osujetio. Ivan Šutalo je imao 3 „zicera“ u tom prvom  dijelu, ali golova nije bilo osim u 21.minuti kada je pogodio Manenica.

Koliko je Metković bio tvrd i opasan takmac svjedoči činjenica da je Zadar prvi pravi udarac prema Mariju Batinoviću uputio tek u 66.minuti.

Plod te i takve igre bio je i pogodak nogometnog genijalca Duje Medaka, ali se do kraja rezultat nije mijenjao. Gosti ne samo što su uspjeli iznenaditi Zadrane i pobijediti, već su se predstavili u najljepšem svijetlu u nogometnom smislu. U njihovim redovima nije bilo „slabe karike“ pa su i trener Plećaš i uprava i navijači ponosni na sve što su u Zadru i inače tijekom sezone pokazali i ostvarili.

I u Zadru je u gledalištu bilo 30-tak vjernih prijatelja ONK Metković.

Kako se radi o povijesnom događaju evo i sastava ONK Metković0: M.Batinović, Primorac, D.Batinović, Kežić, Plećaš, D. Brečić, Manenica, Medak, Jelčić, Šutalo.

Pričuve; Medić, Ćužić, Mioč, Ramić, R.Brečić, Ujdur i Borovac.

Trener : Tomislav Plećaš.

JOŠ JEDNA POBJEDA NOGOMETAŠA NERETVE

Nakon pobjede u Ljubuškom Neretva još jednom obradovala svojom igrom

Metkovski  trećeligaš  Neretva odigrala je novu pripremnu utakmicu s Uraniom u Baškoj Vodi i pobijedila s 0:2 (0:0). U drugom dijelu dvaput je pogodio Zovko, a golova je moglo biti i više. Odlične prigode nisu iskoristili Raguž (okvir vrata), zatim Marić, Bubalo i još nekoliko igrača Neretve.

Trener Svaguša i ovom je prigodom bio zadovoljan zalaganjem svojih igrača i konačnom pobjedom. Nakon 0:11 s Ljubuškim, eto nove pobjede.

Nisu igrači Čupić i Batinović zbog ozljeda a nastupilo je čak devet mladih igrača.

Neke igrače mijenjao je već u prvom dijelu jer su bili preumorni od napornih treninga.

Treba reći da u kadru više nisu Tomas i Medić, te da se momčadi priključio mladi Milan.

Igrači Neretve vježbat će i u nedjelju popodne , a zatim dvaput na dan. Krajem tjedna, u petak i u subotu održat će se „Memorijalni turnir Ante Rebac“ na kojemu će uz Neretvu sudjelovati GOŠK Dubrovnik, Jadran LP i ONK Metković.

Urania – Neretva 0:2 (0:0)

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl9 Banner 300×250