POGODAK VRIJEDAN TRI BODA

Nogometaši Metkovića odličnom igrom uzeli puni plijen protiv Konavljanina

Nogometaši Metkovića u derbiju trećeg kola 1. ŽNL DNŽ pobijedili su momčad Konavljanina s 1:0, pogotkom Dragana Brečića s 11 metara u 77. minuti utakmice. Igrač gostiju srušio je u naletu Krtalića, na mjestu gdje nije smio, a nakon toga suci pokazuju na bijelu točku.

Metkovci su pokazali visoku razinu znanja, trke i odgovornosti u igri. Obrana Metkovića nije dopustila igračima Konavljanina da se približe vrataru, tako da gosti nisu uspjeli uputiti niti jedan ozbiljniji udaraca prema domaćem vrataru.

Igrači trenera Tomislava Plećaša samo su u prvom dijelu izveli 10 udaraca iz kuta, što dovoljno govori o njihovoj premoći. Rezultat je zacijelo mogao biti izražen i s većim brojem datih golova, da su dva udarca Dragana Brečića završila tamo gdje su trebala. Naime, najbolji pojedinac susreta jednom je pogodio gredu, a u drugom slučaju vratnicu !

S novim bodovima Metković je već na drugom mjestu. I ovom prigodom navijači Metkovića davali su punu podršku svojim igračima.

Slaven je s 10:0 pobijedio Maestrala, dok je Gusar kod kuće pobijedio Župu dubrovačku sa 2:1.

3. HNL JUG

Bolja Neretva izgubila u Dubrovniku, u Opuzenu Neretvanac i Jadran LP bez golova

Arhivska fotografija

Nogometaši Neretve imali su inicijativu tijekom većeg dijela utakmice s GOŠK Dubrovnikom u Dubrovniku, posebice u drugom dijelu, ali su, nažalost, ostavili bodove.

GOŠK je slavio s 2:0 (1:0), pogocima Topuzovića u 30. minuti i Cicijelja u sudačkoj nadoknadi.
Metkovci nisu iskoristili desetak svojih prigoda, a od toga broja vratar Dubrovčana Dalibor Kristić zaustavio je četiri udarca napadača Neretve.

U drugom dijelu na terenu je apsolutni gospodara bila Neretva, no lopta nije htjela u gol. Prema prikazanoj igri gosti su zaslužili najmanje jedan bod. Trenutačno su na 14. mjestu s 13 bodova, a u subotu im u goste stiže Urania.