3. HNL JUG

Primorac prekinuo Neretvino razdoblje bez poraza

NK Neretva

Primorac iz Biograda predstavio se prijateljima nogometa u Metkoviću (ranije i u Opuzenu) kao čvrsta i odgovorna momčad s većim brojem izvrsnih igrača. Nažalost, ta konstatacija stajala je Neretvu gubitka bodova i prekida niza od četiri utakmice bez poraza.

Od samoga početka bilo je vidljivo da je obrana gostiju čvršća, vezna linija učinkovitija, a napadači rasploženi za kontranapade. Ipak, Neretva je prva imala pravu prigodu u 9. minuti, ali je Brečićev udarac iz blizine obranio Topić.

Uzvratio je Marić u 20. minuti, ali njegov udarac otišao je pokraj vrata Neretve.

Domaći sastav dosta se mučio kako bi ovladao igrom i pokušao stvoriti višak u napadu. Osjetilo se neigranje Marića, Sršena i Medića, iako su se svi igrači Neretve trudili. Brečić je ponovo bio u prigodi u 25. minuti, ali je i njegov udarac bio beskoristan.

Uzvratio je malo kasnije Vodopija, no, Mulać je bio na mjestu. Na mjestu je bio i Topić koji je zaustavio udarac Kožula. Od 25. do 30. minute igrači Neretve potisnuli su goste na njihovu polovicu terena, ali pogotka nije bilo. I onda je Primorac poveo u 35. minuti. Za 0:1 pogodio je Španja, neometan sa samo 3-4 metra, nakon ubačaja sa strane. Pet minuta kasnije Marić nije iskoristio svoju prigodu, pa se s 0:1 otišlo na odmor.

Trener Neretve Galov, odmah u nastavku susreta uveo je u igru Duju Batinovića umjesto Čavara. Igra Neretve postala je dinamičnija i kvalitetnija pa je došlo i do poravnanja u 50. minuti. Igrač gostiju Prpić povukao je u svom kaznenom prostoru Ajkunića, a sudac je pokazao na bijelu točku. Dragan Brečić je namjestio loptu i preciznim udarcem  pogodio za 1:1.

Neretva je i dalje igrala dosta dobro, a kad se očekivao drugi pogodak, postigli su ga gosti. Brz napad Primorca uslijedio je u 67. minuti, a precizno ubačenu loptu sa strane u punom trku glavom je zahvatio Marić i pogodio za 1:2 !

Do kraja utakmice prilike za Neretvu nisu iskoristili Crnčević i Glibo, dok je Brečić u drugoj minuti nadoknade izbacio loptu sa same gol-crte iza leđa Mulaća i tako spriječio da konačan rezultat bude 1:3.

Na kraju je nešto bolji Primorac ipak zasluženo stigao do bodova, iako bi neodlučeno bilo najrealnije.

Neretva – Primorac (Biograd) 1:2 (0:1)

Igralište Neretve. Gledatelja: 250. Sudac Jurica Matoš (Solin).

Strijelci: 0:1 Španja (35), 1:1 (Brečić 50,. 11 m), 1:2 Marić (67).

Neretva: Mulać, Juričić, Kožul, Kuran, Crnčević, Glibo, A. Batinović, Čavar (D. Batinović), Ajkunić (Jerković), Brečić, Erjauc (Raguž).

Igrač utakmice: Toni Španja (Primorac).

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS