NERETVANSKI EL CLASICO

Neretvanac boljom igrom do punog plijena u Metkoviću

Objavljeno 4. ožujka 2017. u kategorijama: Foto Galerija, Metković, News, Nogomet, Sport.

NK Neretva - NK Neretvanac, Igralište Iza Vage

Na igralištu Iza Vage u Metkoviću danas je odigrana prva prvenstvena utakmica nastavka sezone 3. HNL jug u kojoj je domaća Neretva ugostila nogometaše opuzenskog Neretvanca. Derbi između ta dva vječna rivala, poznat i kao neretvanski El casico prošao je bez incidenata i u jednom kako i priliči sportskom ozračju.

NK NERETVA – NK NERETVANAC 1:2 (1:0)

Utakmicu domaćini otvaraju s većom željom za pogotkom. To im polazi za rukom već u 14. minuti susreta, kada gol postiže Dragan Brečić, današnji kapetan plavo-bijelih.Nakon pogotka Neretva primiruje igru i na poluvrijeme se odlazi s minimalnom prednošću od 1:0.

U drugom poluvremenu gosti bolji. Neretva kao da je potonula, zatvara se u svojih šesnaest metara i bez ikakve prijetnje prema golu Neretvanca. Gosti pak koriste loše otvaranje domaćina i izjednačujući pogodak kao da je visio u zraku. To se i događa u 65. minuti kada nabačenu loptu Ante Mihaljević posprema u mrežu Neretve i goste vraća u utakmicu. Postignuti gol kao da je probudio uspavanu ekipu Neretve, koja do kraja susreta preuzima inicijativu, ali bez rezultata. I kada se već mislilo da će doći do podjele bodova, u 89. minuti gosti rade jednu kontru u kojoj se odlično snalazi Zvonimir Vukoja i Neretvu ostavlja bez bodova u ovoj prvoj domaćinskoj utakmici nastavka sezone. Do kraja valja izdvojiti odličnu priliku Neretvana, prije samog sudačnog zvižduka Brečićeva lopta odlazi u golaut milimetrima iznad grede.

Ne treba izostaviti ni na tribinama rijetko viđeni broj Blue White Killersa, koji zaista u velikom broju posjećuju ovaj neretvanski derbi. Pripreme za utakmicu započeli su još u ranim popodnevnim satima, kod lovačke kućice i ispred Caffe bara Maka, a nakon ove današnje igre, slobodno im možemo sugerirati da to čine svaku domaćinsku utakmicu, možda bi onda i igrači suzbili tu nervozu koja je danas bila preočita u redovima Neretve.

U svakom slučaju, zaslužena pobjeda Neretvanca. Neretva je imala prednost, ali gosti boljom igrom u drugom dijelu utakmice preokreću rezultat i u Opuzen nose puni plijen.

Piše: Dalibor Čutura