3. HNL JUG

Na krilima Jerkovića i Batinovića Neretva do novih domaćih bodova

Objavljeno 18. travnja 2017. u kategorijama: Metković, News, Nogomet, Sport.

NK Neretva - NK Neretvanac, Igralište Iza Vage

U okviru 26. kola 3. HNL Jug na igralištu Iza Vage danas je odigrana prvenstvena utakmica u kojoj je NK Neretva ugostila RNK Zmaj iz Makarske.

Kišno vrijeme nije omelo Neretvane da uzmu puni plijen na domaćem terenu. Prvi je Makarane načeo Frane Jerković, koji već u 8. minuti plavo-bijele dovodi u vodstvo od 1:0. Nakon Jerkovića uslijedila su dva gola Ante Batinovića, koji pogocima u 29-toj i 38-oj minuti neretvu dovodi do prednosti od tri gola, rezultat s kojim se i otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu bude se gosti. U samo pet minuta uspijevaju se vratiti u utakmicu, preko raspoloženog Vinka Petkovića, u 53-oj i 58-oj minuti, postavljaju rezultat na 3:2. Međutim, da bi se utakmica u završnici mirno privela kraju pobrinuo se opet Frane Jerković koji u 73-oj minuti zabija i ujedno postavlja i konačni rezultat utakmice 4:2.

S ovom pobjedom Neretva je zauzela 8. mjesto na prvenstvenoj tablici 3. HNL Jug.

U slijedećem kolu, 22. travnja na igralištu Iza Vage gostuje ekipa Hajduka II iz Splita.