GAZ Benz 1200x400px

1. ŽNL DUBROVAČKO-NERETVANSKA

Na krilima Brečića i Tomasa Neretva do prva tri boda, ONK Metković poražen na domaćem terenu

ONK Metković - NK Croacia

Nogometaši Neretve s pobjedom su se vratili iz Ćilipa, gdje su u prvom kolu 1.ŽNL kao gosti s 4:1 savladali Konavljanina, također nekadašnjeg trećeligaša.

Poveli su prvo domaći pogotkom Pere Opušića u 34. minuti a s tim rezultatom otišlo se i na odmor.

U nastavku je Neretva bila dominantnija i kvalitetnija, redali su se napadi, ali je do poravnanja Neretva stigla tek u 72. minuti i to pogotkom Dragana Brečića. U sljedećih 11 minuta igrači trenera Galova odlučili su dokazati tko je glavni kandidat za prvaka, pa u 76. minuti Brečić sa 11 metara odlično pogodio za 1:2, zatim je Marin Tomas prelomio utakmicu i povećao u 77. minuti vodstvo Neretve na 1:3, da bi u 83. minuti Brečić postigao svoj treći pogodak za konačnih 4:1 u prvoj utakmici prvenstva u četvrtom stupnju hrvatskog nogometa.

Svi igrači Neretve zaslužuju pohvale za napor i igru posebice u drugom dijelu. Međutim, vodstvo Konavljanina u prvom dijelu, moralo bi dodatno motivirati Brečića, Batinovića i ostale Neretvine igrače, kako bi se u  nastavku prvenstva izbjegle bilo kakve sportske i rezultatske neugodnosti.

ONK Metković je na svom terenu doživio klasičan nokaut. Croatia (Gabrile) bila je s 2:0 bolja, a prikazala je i bolju igru od domaćina koji je ipak očekivao pobjedu.

Od  samoga početka  zamijetila se rezervirana igra nogometaša Metkovića, dok su gosti s druge strane zaigrali vrlo odgovorno u obrani ciljajući na kontraudare.

Upravo su na taj način postigli dva pogotka, prvog u 26. minuti kada je zaspala metkovska obrana a Zadro vrlo vrlo precizno i snažno donio svojima prednost.

U 37. minuti domaći sastav imao je prigodu za poravnanje, ali je Jerković pogodio vratnicu.

U nastavku u 52.minuti jedan od rijetkih napada gostiju uspješno je završio Zadro koji je svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu Metkovića.

Do konca susreta igrači trenera Veraje imali su nešto više od igre, ali je nekoliko udaraca metkovskih napadača zaustavljala obrana gostiju na čelu s vratarom Sarićem.

Nakon poraza u prvoj utakmici i to na svom terenu, dade se zaključiti da ONK Metković još nije posložio momčad koja bi se mogla boriti za vrh ljestvice. Znajući za njihove potencijale i želju za pobjedama, sigurni smo da će se uskoro stabilizirati momčad i poboljšati igra.

Ostali rezultati: Grk – Jadran 1929  3:1, Žrnovo – Orebić 1:2, Slaven Maestral 2:1.

U srijedu igraju: Gusar – Župa Dubrovačka i Omladinac – Hajduk 1932.

Pobjeda ŽNK Neretve

ŽNK Neretva – Marjan (Split) 9:0

U prijateljskom susretu s Marjanom iz Splita dva tjedna prije početka prvoligaškog natjecanja, nogometašice Neretve ostvarile su visoku i hvale vrijednu, 9:0 pobjedu.

Veronika Terzić pogodila je splitsku mrežu 3 puta, Čuljak dvaput, a po jednom Musulin, Čubić, Markota i Jurković.