NERETVA NASTAVILA S NEGATIVNIM REZULTATIMA

Konkretniji Neretvanac zasluženo do pobjede u Metkoviću

Sportske subote Iza vage sve su tužnije, a nogometaši Neretve nikako ne uspijevaju konačno odigrati jednu kvalitetnu utakmicu i upisati pobjedu.

Opuzenski Neretvanac odnio je bodove iz Metkovića zato što su njegovi igrači bili jednostavno bolji i znali su što im je činiti u svakom trenutku tijekom utakmice.

Neretva je bila nadmoćnija u prvih deset ili 15 minuta utakmice, njezini su igrači nastojali uspostaviti dominaciju na terenu ali prave prigode nije bilo. Obrana Neretvanca s lakoćom je otklanjala povremene opasnosti. U 16..minuti nakon prekršaja na Jerkoviću Neretva nije iskoristila priliku iz slobodnog udarca, a dvije minute kasnije ni gosti nisu iskoristili svoju priliku. Neretvanac je, osjetilo se, polako preuzimao inicijativu, igralo se s dosta prekida, a onda u 25.minuti Popić s lijeve strane iskosa odlično pogađa za 0:1 ! Potom su gosti imali još najmanje tri izgledne prigode, ali bez realizacije. Neretva je pokušavala ali su se njezini napadi razbijali u naletu na zgusnutu obranu igrača iz Opuzena. Jerkoviću nije uspjelo pogoditi u 28.minuti, a u 30. je iz igre mora Medić.

U samoj završnici prvog dijela opet se osjetio pritisak igrača Neretve, no bez prave završnice.

I onda, u nastavku, u 50.minuti, bez problema Lukić pogađa za 0:2 ! Gdje su bili igrači Neretve, ne znamo. Neretvanac je nakon toga zaigrao još bolje, jasnije i odlučnije. Neretvini igrači dolazili su do 16 metara, ali dalje nisu mogli. Bilo je želje, to se mora reći, ali i previše krivih dodavanja. Na sreću Okić je se najbolje snašao u 75.minuti te je smanjio rezultat na 1:2 ! Domaći su zaista krenuli prema preokretu , napadali su i nastojali poravnati. U 85.minuti ozlijeđen je vratar Neretvanca Perić pa je prekid potrajao. Kad je susret nastavljen, a u 90+3 minuti Lukić je postigao svoj drugi gol za 1:3.

Utakmica je produžena za čak 12 minuta. U tom razdoblju je Prskalo uspio smanjiti na 2:3, a Neretva je do kraja imala još najmanje tri zrele prigode koje nije iskoristila. Bodovi su otišli u Opuzen.

NOGOMET

ŽNK Neretva čestita Onkovcima na osvojenom prvenstvu te najavljuje utakmicu na Štruvinom

Kroz svih 7 godina postojanja kluba na Štruvinom smo bili srdačno ugošćeni i prve bodove upisali, ističu iz ŽNK Neretva te u nastavku ONK Metković čestitaju na osvojenom prvenstvu.

Čestitke na osvojenom 1 mjestu u 1ŽNL Dubrovačko neretvanske županije i puno uspjeha u kvalifikacijama za 3 HNL jug upravi, igračima i navijačima ONK Metković žele igračice, treneri i uprava ŽNK Neretve.

Kroz idući tjedan ćemo gostovati na Štruvinom, odigrati utakmicu mlađih kategorija i uveličat slavlje prvaka!