Uprava nogometnog kluba Gusara iz Komina za trenera prve momčadi imenovala je Nevena Majića. Novi trener žute podmornice kao igrač je nastupao za mnoge klubove, a između ostalog i za NK Neretvu, ONK Metković, kao i za NK “Gusar” Komin.

Dakle, možemo govoriti o njegovom povratku u svlačionicu žutih, sada u ulozi trenera. Riječ je o mladom i perspektivnom treneru, čovjeku koji je osnovao i vodio ŽNK ”Neretva” Metković i to u prvoj HNL. Trenerskim poslom bavio se i u Irskoj gdje je radio u NK Railway Union Dublin.

Po povratku iz Irske sjest će na klupu žutih, a za prvog suradnika izabrao je dugogodišnjeg igrača i kapetana žutih Anđelka Oršulića.

Izvor: rogotin.hr

POBJEDA PROTIV LITVE

Metkovci Mario Ćuže i Boško Šutalo u važnoj utakmici U-21 reprezentacije u borbi za Euro

HRVATSKA U-21 reprezentacija je golovima Ivanušeca, Posaveca i Bistrovića pobijedila Litvu u gostima 3:1 u trećoj kvalifikacijskoj utakmici i došla do vrlo važnih bodova u borbi za Euro.

Momčad Igora Bišćana bila je veliki favorit u ovoj utakmici i tako se postavila od prve minute. Viskom presingom nije davala domaćinima da dođu do daha i već u 9. minuti je došla do vodstva. Odlični Petar Musa došao je prvi do lopte u duelu s jednim domaćim braničem koji ga je srušio u kaznenom prostoru i sudac je dosudio penal.

Domaći golman je obranio udarac Ivanušeca, ali se lopta odbila nazad u noge Dinamova veznjaka koji je rutinski zabio za vodstvo. Od tog trenutka pa sve do 60. minute domaćini nisu postojali na terenu. Hrvatska je dominirala i rutinski čuvala vodstvo i pravo je čudo da do izjednačujućeg gola nije zabila još koji.

Već u 13. minuti Musa je pucao u golmana, u 21. je isti igrač promašio veliku priliku nakon ubačaja Šutala, a Mario Ćuže je u 47. minuti pokušao lobati golmana u velikoj prilici, ali mu je ovaj obranio.

I onda je Litva sasvim slučajno izjednačila. U 60. minuti su domaćini ubacili loptu sa strane, Šutalo i Kalaica su se maknuli od lopte, a nju je u gol u gužvi zakucao Antanavičius za 1:1.

Gol je na desetak minuta presjekao Bišćanove igrače, ali su u završnici ipak slomili domaćina i potpuno zasluženo pobijedili, iako su im kod drugog gola puno pomogli Litvanci. U 73. minuti je njihov lijevi bek izvodio aut s desne strane. Musa je na 40 metara od hrvatskog gola osvojio loptu i u padu je odigrao Bistroviću koji je povukao kontru.

Veznjak CSKA-a je savršeno proigrao usamljenog Posaveca, kojeg je trebao čuvati lijevi bek, a njemu nije bilo teško zabiti za 2:1. Litva do kraja nije uspjela sastaviti suvislu akciju, a pobjedu Hrvatske potvrdio je Bistrović u 89. minuti na asistenciju odličnog Ivanušeca.

Sljedeću utakmicu mlada reprezentacija igra u ponedjeljak u Velikoj Gorici protiv Češke.

Izvor: index.hr / Foto: hns-cff.hr

BP OKTAN 300×250