REZULTATI UTAKMICA METKOVSKIH KLUBOVA

Neretvi u susretu sa Župom Dubrovačkom samo bod, ONK Metković u Žrnovu izborio sva tri!

NK Neretva – NK Župa Dubrovačka (1)

U 6.kolu 1. ŽNL veliko iznenađenje priredili su nogometaši Neretve koji su na svom terenu igrali samo neodlučeno (1:1) s dobrom momčadi Župe Dubrovačke.

Do 25. minute gotovo da ni jedni ni drugi nisu imali povoljnih prilika za golove, a upravo tada Brečić je iz slobodnog udarca uputio loptu iznad vrata vratara Župe dubrovačke, Miline.

Igralo se uglavnom na sredini terena, Neretva je imala terensku premoć, ali su napadači vrlo teško pronalazili put k vratima gostiju. Na početku drugog dijela, u 49. minuti sve je napravio Kuran koji je prevario nekoliko igrača Župe i uputio loptu prema Milini, ali je na nju natrčao Marić i doveo Neretvu do vodstva od 1:0.

Od tada smo gledali nešto bolji nogomet, no, opet bez pravih prigoda. U 70. minuti  Župa je poravnala pogotkom Kajbe, kojemu je loptu dodao najbolji pojedinac utakmice Kovačić. Iskusnom strijelcu nije bio problem iz blizine savladati  Dragobratovića, vratara Neretve. U 73. minuti gosti su mogli prirediti senzaciju da je Lonza bio malo smireniji, a napadi domaćih nisu urodili plodom.

ONK Metković je pogotkom Josipa Plećaša u 23. minuti utakmice donio sva tri boda iz Žrnova. Gosti su bili bolji, stvarali su prilike i umješno se branili.

To je već druga utakmica zaredom na kojoj Plećaš svojim pogocima donosi pobjede.

U derbiju lige u Orebiću, Orebić i Gusar igrali su neodlučeno 1:1.

U rukometu bilježimo više uspjeha nego neuspjeha naših klubova.

Rukometaši Metkovića osvojili su prve bodove u susretu s Pećinama u Rijeci. Pobijedili su rezultatom 27:19 i najavili bijeg s dna ljestvice.

Obradovale su i rukometašice ŽRK Metković pobjedom u Zadru u igri s istoimenim domaćinom, i konačnim rezultatom 17:28 za Metković.

Opus je u Metkoviću bio bolji od Metković ŠR.