3 HNL JUG

Neretvi protiv Zadra ipak samo bod

Na rastanku sa svojim navijačima Neretva nije uspjela upisati pobjedu iako je bila blizu. Osvojila je u susretu sa Zadrom samo bod, iako je do 80. minute imala u rukama sva tri, odnosno rezultat 2:1. Tako je metkoski trećeligaš okončao jesensku dionicu u prvenstvu na posljednjem mjestu sa svega osam bodova pa će tijekom zime trebati sačiniti pravi i precizan plan kako bi se ostvario ostanak u 3. HNL.

Neretva je dobro otvorila utakmicu, na igračima se vidjelo da se žele nametnuti i imati punu kontrolu stanja na terenu. Obrana je funckionirala vrlo dobro, vezni red je pripremao lopte napadačima, riječju, domaći su imali inicijativu.

Već u 21.minuti Lokin je doveo Neretvu do 1:0, na malo čudan način i velikom pogreškom vratara Zadra Pinčića.

Vratar gostiju pokušao je izbaciti loptu, no pogodio je Lokina u leđa a lopta se od njega odbila u mrežuza slavlje igrača Neretve i 1:0.

Zadrani se nisu predali, oslobodili su se pritiska i više su napadali. Plod takve igre bilo je poravnanje gostiju u 28.minuti na 1:1. Lopta je odlično sjela na nogu Jurića koji je s 20 metara rijetko viđenim i preciznim udarcem savladao nemoćnog vatara Neretve Brkića.

Potom je napadač zadra Anić u 35.miuti pucao glavom ali pokraj gola.Uzvratio je Ajkunić minutu kasnije koji je u punom trku uputio udarac pored vrata Pinčića.

Istom igraču posrećilo se u 43.minuti. Sve je kako valja napravio Lokin, lopta je došla do Ajkunića koji iskosa pogađa suprortan dio Pinčićeve mreže, za Neretvinih 2:1.

S tim rezultatom igrači su otišli na odmor.

U nastavku je domaći sastav i dalje nastojao dominiratu, a Zadrani su odgovarali dugim loptama i brzim prodorima. Ajkunić je propustio priliku u 55.minuti, zatim Bubalo svoju u 59.minuti, što Zadar koristi krećući u porvananje.

U 80.minuti netko je od napadača Zadra uputio udarac ali se lopta odbila od Kurana i završila u mreži vratara Brkića. Bilo je to 2:2, kad se nitko tomu nije nadao.

Do kraja su obe momčadi imale po nekoliko prigoda. Udarac Medića u 86.minuti odlično je obranio Pinčić, ali i udarac Ajkunića u 90.minuti. U četiri minute sudačke nadoknade vremena, ni jedni ni drugi više nisu uspjeli pogoditi suparničku mrežu.

Ponovit ćemo, Neretva je igrala doista dobro i prava je šteta što nije pobijedila.

NK Neretva – NK Zadar 2:2 (2:1)

Sastav: Brkić, Glibo, Bubalo (Brečić), Kuran, Krešić, Marić (Perić), Ajkunić, Crnov (Pehar), Raguž, Lokin, Medić. Trener: Igor Remetić.

Sudio je i to vrlo dobro Mario Soldić (Hrvace).

BRAVO KAUBOJI!!!

Nakon dramatičnih produžetaka Hrvatska je u finalu Europskog prvenstva u rukometu

Ono što su nam pružili rukometni reprezentativci ne viđa se svaki dan. Nakon 10 godina stigli su do finala EP u rukometu u Švedskoj na sjeveru Europe i u dvorani krcatoj hrvatskih navijača. Teško se sjetiti neke slične i tako dramatične rukometne predstave kao što je bila utakmica Norveška- Hrvatska koju je Hrvatska dobila s 29:28 i to nakon četiri produžetka po pet minuta !

Naši su ne samo pobijedili dvostrukog viceprvaka svijeta već su ostavili srce na terenu u nastojanju da zagorčaju život favoriziranim Norvežanima koje su čak i analitičari EHF-a najavili kao najozbiljnijeg kandidata za osvajanje naslova prvaka Europe.

I nisu Norvežani razočarali, dapače predstavili su se kao snažna cjelina u kojoj po kvaliteti odskače Sagosen koji je na ovoj utakmici postigao 10 golova, igrali su jako dobro u obrani tako da su naši imali određenih problema u pripremi napada i pri samoj realizaciji.
Vodili smo u prvom dijeli i s tri pogotka razlike,u nastavku također ali su nas Skandinavci stizali pa i prelazili u vodstvo.
Ni tada Hrvatska nije gubila glavu, igrači su izgarali na terenu i davali svoj maksimum uz punu podršku vatrenih hrvatskih navijača. Posebno je impresionirala igra kapetana Duvnjaka koji se nije „hladio“ igrajući u obrani i u napadu. Ne samo da nije davao znakove zamora već je u ključnim trenucima preuzimao izvođenje udaraca sa sedam metara i stalno je motivirao svoje suigrače. A kakve su to bombetine s devet metara bile, neke i za poravnanja !

Igor Karačić iako ozlijeđen zabijao je , asistirao i bio jedan od najboljih, Marić u prvom dijelu bio je neuhvatljiv na crti, dok je Šego opet činio čuda.

Luka Stepančić dao je koliko je mogao, to što nije postigao još koji pogodak „kriva „ je obrana Norveške i njezin vratar.Prava erupcija oduševljenja uslijedila je pet sekundi prije kraja kada je Igor Musa na crti prihvatio loptu i u padu je poslao u mrežu za 29-ti pogodak hrvatske reprezentacije i neopisivo slavlje na parketu, u gledalištu te stotinama tisuća domova u kojima su hrvatski građani širom svijeta gledali što rade , kako igraju i pobjeđuju momci Line Červara i kapetana Duvnjaka.
U našim redovima zapravo nije bilo slabog igrača. Svaki je na svoj način doprinio sjajnoj, povijesnoj pobjedi Hrvatske koja je tako već osvojila u najmanju ruku srebrnu medalju.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250