MALIŠIĆ Full Banner 1200px

PORAZ NOGOMETAŠA I RUKOMETAŠA

Neretve posrnula pred OSK-om, Metković 1963 porazom otvorio sezonu

dsc_5393

Lijep subotnji dan izmamio je veliki broj gledatelja na tribine Iza Vage. Killersi na nivou. Solidan protivnik – OSK iz Otoka, a Neretva nadomak nedosanjane prve pozicije na tablici III. HNL jug.

I sve je lijepo krenulo. Rani pogodak Marina Tomasa, u 22. minuti susreta i na trenutke se činilo da će to biti lagan posao za plavo-bijele, da će se ispisati nova povijesna stranica metkovskog trećeligaša. Međutim, otriježnjenje stiže u zadnjoj minuti prvog dijela kada Šiško – Petar Bašić posprema loptu u mrežu našega Zvonimira Pavlovića.

U drugom dijelu totalna dominacija gostiju. Ipak, treća utakmice u tjedan dana ostavlja traga, i gosti u 52. minuti bježe na 1:2. Danas raspoloženom, ili samo sretnom, Ivanu Samardžiću lopta sjeda na volej i postiže zaista jedan euro-gol. Gol kakav se rijetko viđa na terenima trećeligaša. Neretva pritišće, ali bezuspješno. Od svega možemo izdvojiti prečku Jerkovića pred sam kraj susreta, nedugo nakon koje gosti rade kontru i Ivan Lipotić izbija sam pred Pavlovića, koji ga sprječava u prvom pokušaju, ali u drugom Pavlović  zaostaje i Lipotić zabija za konačnih 1:3 za OSK.

Početni sastav Neretve: Zvonimir Pavlović, Dražen Marić, Luka Kapović, Aljoša Krstičević, Duje Batinović, Luka Bubalo, Ante Batinović (K), Marin Tomas, Frane Jerković, Toni Tipurić i Marin Matić. Još su igrali: Dragan Brečić u 55. minuti ušao umjesto Marina Tomasa, Nedo Ereš u 65. minuti umjesto Luke Bubala i Danijel Šutalo umjesto Luke Kapovića u 75. minuti susreta. Trener: Goran Galov.

RUKOMET

RK Metković 1963 – RK Mladi Rudar 18:27

Loša predstava naših rukometaša na otvaranju sezone. U prvom kolu 1. HRL jug RK Metković 1963 je ugostio ekipu RK Mladi Rudar iz Labina i doživio veliki poraz. Nakon početnog vodstva od 2:0 gosti preuzimaju inicijativu i kontroliraju cijeli susret koji završava 18:27 u korist gostiju.

Izgleda da se momčad nije dobro snašla nakon odlaska trenera Marija Bjeliša i poslije ove utakmice će imati dosta materijala za uigravanje. Ali tek je početak sezone i ništa nije nedostižno.

Za RK Metković 1963 su nastupili: Jarić, Vučić(2), Koncul(1), Petrović, Cvitanović (5), Miletić (3), Medić, Volarević, Bošković, Cvitković, Miletić (1), Romić, Mataga (1), Kozina (2), Petrić, Dominiković (3).

ZA OSOBNE POTREBE

17-godišnji mladić uzgajao indijsku konoplju

Policijski službenici Policijske postaje Ploče su jučer, 13. srpnja, u poslijepodnevnim satima, držeći prismotru na brdu iznad mjesta Peračko Blato u Pločama, u zalijevanju manjeg nasada indijske konoplje zatekli 17-godišnjeg mladića.

Biljke su, svaka za sebe, bile posađene u kantama sa zemljom koje su se nalazile na djelomično kultiviranom zemljištu.

Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da je maloljetnik indijsku konoplju uzgajao za osobne potrebe, ali i za dalju prodaju zbog čega je kazneno prijavljen za kazneno djelo neovlaštene proizvodnje i promet drogama.