1. KOLO III. HNL Jug

Neretvanski ‘El Clasico’ pripao Neretvancu

Neretvanski El Clasico, NK neretvanac - NK Neretva 2:0

Neretvanski El Calasico, derbi između dva vječita rivala NK Neretve i NK Neretvanca, koji se danas igrao u Opuzenu, pripao je Neretvancu.

U prvom kolu 3. HNL jug, Neretvanac je na Podvornici, pred više od 800 gledatelja, pobijedio Neretvu sa rezultatom 2:0. Golove za domaćine su postigli Dino Deak u 29. minuti susreta, iz jedanaesterca, te pred sami posljednji zvižduk suca, u 93. minuti Zovnimir Vukoja pogađa za konačnih 2:0.

Utakmica je započela prigodnim poklonom za Antu Mihaljevića kojemu je ovo 300-ti nastup za ‘Plavu makinju’, čime je postao apsolutni rekorder Opuzenskog kuba.

Neretvanac danas željniji pobjede, u igru je ušao agresivnije, što je rezultiralo pogreškama u redovima Neretve. Već sredinom prvog dijela utakmice, u 19. minuti prvu priliku je imao Duje Medak, izbio je jedan na jedan s Pavlovićem ali mu je metkovski vratar fantastično obranio. Igrala se 29. minuta susreta, kada prekršaj u šesneastercu nad Dujom Medakom pravi Domagoj Kuran, sudac Kulušić se nije puno mislio nego dosudio najstrožu kaznu u korist Neretvanca. S bijele točke siguran je bio Dino Deak. I kada se već mislilo da je to i konačni rezultat, u zadnjim sekundama susreta gol iz igre postiže Zvonimir Vukoja i postavlja konačnih 2:0 za domaćine.

Neretva danas bez ozbiljnije prilike kako bi ugrozila vrata Neretvanca. Valja istaknuti vratara Pavlovića koji je izvrsnim obrana držao Neretvu sve do posljednjih minuta susreta.

NK Neretvanac: Šušak, Kraljević, Mihaljevic, Glasović, Babić, Granić, Medak, Grbešić, Sršen, Kešina i Deak. Trener Goran Proleta, otkad je na klupi ‘Plave makinje’ nije izgubio utakmicu protiv Neretve, uknjižio je 7 pobjeda i jednu utakmicu remizirao.

NK Neretva: Pavlović, Krstičević, Kapović, Batinović, Kuran,Bubalo, Ilijašević, Tipurić, Šutalo, Brečić i Batinović. Trener Goran Galov.

Sudac Dario Kulušić.

Pripremio: Dario Bjeliš

PRIPREMNE UTAKMICE

Nova pobjeda Neretve u Pločama

Nogometaši Neretve ostvarili su u srijedu u Pločama novu pobjedu u prijateljskom susretu s nogometašima Jadrana LP.

Pobijedili su s 4:1 golovima (u drugom dijelu) Sršena, Crnčevića, JuričićaMarića, dok je za Pločane jedini i izjednačujući gol za 1:1 postigao spretni Rajič.

Trener Goran Galov bio je posve zadovoljan izvedbom svojih nogometaša koje do početka prvenstva čeka još nekoliko ogleda.

U tim susretima svoju priliku dobit će i povratnik u redove Neretve Marin Vranjić koji je u posljednje vrijeme branio boje Viteza i Čapljine.

Pekarstvo Metkovka – Reklama3 300×250