NERETVANSKI EL CLASICO

Neretvanac u derbiju ponovno bolji od Neretve

Trećeligaši Neretvanac i Neretva odigrali su u Opuzenu utakmicu 14.Kola 3.HNL Južna skupina, a pobjeda je pripala Neretvancu, 2:0.

Poveo je domaćin u 38. minuti pogotkom Mihaljevića, i nastavio s dobrom igrom, pokušavajući postići još koji pogodak. Na to se čekalo do 61.minute kada je sudac dosudio kazneni udarac s 11 metara u korist Neretvanca, nakon čega je Deak majstorski pogodio za 2:0.

Sudeći prema igri i odnosu prema igri, Neretva nije ni mogla do pobjede. Bolji takmac je pobijedio, i tu nema prigovora. Možda je kazneni udarac prestrogo presuđen, ali tu se više ništa nije moglo učiniti i Neretva je zasluženo poražena.

POSLJEDICE PANDEMIJE

Prekinuto natjecanje i u Prvoj boćarskoj ligi

Nakon donošenja novih epidemioloških mjera prije nekoliko dana a koje se odnose na razna okupljanja pa tako i na sportska, uslijedile su odluke sportskih saveza u našoj zemlji o prekidu natjecanja u određenim rangovima, osim natjecanja vrhunskih sportaša I. II. i III. kategorije u individualnim sportovima, za klubove koji se natječu u prvom i drugom rangu natjecanja u seniorskoj konkurenciji.

Kako je ta odluka uključivala nastavak natjecanja samo u najvišem rangu u seniorskoj konkurenciji u ekipnim sportovima smatralo se da i boćarski prvoligaši imaju to pravo.

Stoga su prošloga vikenda odigrali utakmice 5. kola Prve boćarske lige.

Međutim, stiglo je novo tumačenje Ministarstva turizma i sporta prema kojemu je boćanje pojedinačni sport pa je Izvršni odbor HBS-a odlučio prekinuti (obustaviti) sva natjecanja u svojoj nadležnosti. Ukoliko epidemiološka situacija bude povoljnija prvenstvo prvoligaša u boćanju moglo bi se nastaviti tek 15.siječnja 2021.godine.

Pekarstvo Metkovka – Reklama14 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250