OSMO MJESTO NA KRAJU SEZONE

Neretva slavila s 3:0 protiv Uskoka

Tridesetim kolom završeno je prvenstvo u 3. HNL jug, a sinjski je Junak nakon 24 godine osvojio prvo mjesto s 55 osvojenih bodova. Ligu su napustili Primorac iz Stobreča i Imotski. Neretva je pobjedom u susretu s Uskokom popravila svoj položaj te je s 42 boda zastala na osmom mjestu. Neretvanac je kod kuće s 2:3 poražen u susretu s Kamenom, dok je Split svoj ostanak u ligi začinio visokom, 6:2 pobjedom nad Jadranom LP. Neretvanac je zauzeo 12 mjesto s 36 bodova, a Jadran deveto s 41 bodom.

Neretva se od svojih navijača oprostila na najbolji mogući način, vrlo dobrom igrom i uvjerljivom 3:0 pobjedom u srazu s Uskokom.

Već u 6. minuti nakon dobrog prodora Sršena, lopte se dokopao Adel Ajkunić koji je lijepo pogodio za 1:0. četiri minute kasnije, već je bilo 2:0, a strijelac je bio Babić. Izveden je udarac iz kuta, lopta se odbila od igrača iz obrane Uskoka, a Babić je znalački pogodio mrežu vratara Valente.

Iako je igrala bez Juričića, Erjauca, Kurana i Crnčevića, domaća momčad nametnula je svoj način igri posebice na sredini terena gdje smo mogli vidjeti pravu borbu za svaku loptu i uspješna proigravanja. Igrači Uskoka jednostavno nisu mogli ništa posebno napraviti zbog odličnog postavljanja igrača Neretve. Zapravo, nisu imali niti jednu ozbiljnu priliku sve do 87. minute kada je vratar Katić dvaput odlično intervenirao, a do tada uopće nije imao posla.

U nastavku je igra bila još dinamičnija i kvalitetnija, a domaći su imali apsolutnu nadmoć.

Kao plod takve , bolje i raznovrsnije igre stigao je i treći pogodak u 80. minuti.

Raguž je u pravom trenutku pronašao Dražana Glibu koji je s nekih 15 metara bio neumoljiv te je preciznim udarcem povećao prednost svoje momčadi na 3:0.

Trener Goran Galov dao je priliku i mladim igračima, Taslaku i Proleti.

O susretu je rekao:

– Odigrali smo baš dobru utakmicu, igrači su se trudili i svi smo zadovoljni, kako pobjedom i rezultatom tako i cijelom sezonom-.

Neretva: Katić, Bubalo, Glibo, Kožul, Ajkunić (Marić), Sršen (Proleta), Brečić (Taslak), Raguž, Babić, Medić.

Trener: Goran Galov.

NERETVANSKA REGIONALNA ŠAHOVSKA LIGA

Kadeti i seniori HŠK Metković pobijedili ekipe ŠK Zrinjski

Večeras je u Šahovskom klubu u Metkoviću odigrano 3. kolo Neretvanske regionalne šahovske lige za kadete i 2. kolo za seniore.

Sastale su se ekipe HŠK Metković i ŠK Zrinjski iz Mostara. Kadeti su pobijedili 6:2, a seniori 5.5: 2.5. Druga ekipa HŠK Metković je odgodila zakazani meč u Širokom Brijegu za idući vikend.

Za metkovske ekipe su nastupili: Augustin Brnas, Rade Senta, Goran Manenica, Nikola Bebić, Boro Obrvan i Slavko Bakalar te Mihael Borna Bjeliš, Dominik Blaž Bakalar, Jakov Šiljeg i Ante Crnjac.

Izvor i fotografije: HŠK Metković

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250