KVALIFIKACIJE ZA 3. HNL

Neretva jednom nogom već u društvu trećeligaša, nadigrala Vodice s visokih 6:0 /VIDEO/

Objavljeno 27. svibnja 2018. u kategorijama: Foto Galerija, Metković, News, Nogomet, Sport, Video.

NK Neeretva - NK Vodice

Prijatelji Neretve i nogometa u dolini Neretve ugodno su proveli nedjeljno poslijepodne na igralištu Neretve. Oko 400 gledatelja moglo je uživati u dobrom nogometu i visokoj pobjedi Neretve u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za ulazak u 3. HNL u susretu s Vodicama, u kojoj je domaći sastav pokazao puno više i s obzirom na visoku pobjedu već se može smatrati trećeligšem, bez obzira na to što je uzvrat igra već u srijedu.

Od samog početka susreta igrači Neretve imali su premoć na terenu te su pokušavali što prije doći do pogotka. Vodice su se branile, ali ne na klasičan način već su pokušavali organizirati i pokoji napad. Prvu veliku prigodu za Neretvu imao je Brečić u 20. minuti kada je iz slobodnog gađao supranička vrata, ali je vratar gostiju Višić odlično reagirao. U 22. minuti slijedi još jedan napada domaćih, lopta je šetala u šesnaestercu gostiju i netko je igrao rukom. Kazneni udarac iskusni i danas rasploženi Dragan Brečić pretvorio je u vodstvo Neretve, 1:0. I u 34. minuti opet napad Neretve, lopta je došla do Ante Sršena koji se nekih 20 metara uputio snažan i precizan prizeman udarac koji je završio u mreži Višića. Bilo je to 2:0.

Dvije minute kasnije opet je na velikoj sceni Sršen koji je ubačenu loptu sa 8 metara u skoku glavom proveo u mrežu za 3:0.

Dok se čekao istek prvog dijela susreta, Batinović je pogodio vratnicu, a u nastavku napada Raguž je zahvatio loptu glavom i poslao na pravo mjesto za 4:0.

U nastavku ista slika na terenu. Gosti jesu pokušavali, ali je bilo razvidno da po kvaliteti nisu u istoj razini s Neretvom.

Domaćin je napadao, i igrao vrlo dobro, da bi Jerković u 55. minuti nakon ubačaja Raguža gkavom uspio povisiti rezultat na 5:0.

Vodičani su se malo razigrali i opet pokušavali, ali bezuspješno.

U 86. minuti svježi Nedjeljko Kaleb iskoristio je Batinovićev ubačaj i glavom loptu poslao u mrežu za konačnih 6:0!

Posljednji znak suca Majstrovića Neretvani su dočekali u zagrljaju sa svojim trenerima, a potom su se našli u u zagrljaju članova uprave i navijača.

Samo bi se čudo u Vodicama moglo dogoditi, da Neretva ne uđe u Treću ligu, ali čuda se ne događaju baš često. Svi igrači Neretve dali su svojm puni  doprinos velikoj pobjedi i nadamo se povratku u 3. HNL.

Zabilježili smo i izjave:

Kapetan momčadi Ante Batinović:

– Nadam se da je ovo dovoljno, idemo na uzvrat i nadam se da smo već ostvarili velik rezultat. Ovo je i rezultat našega rada kroz cijelu sezonu, igrali smo maksimalno angažirano i zadovoljni smo što smo postigli izrazitu pobjedu. –

Dragan Brečić:

– Iznimno sam zadovoljan, ali ništa nije gotovo. Danas smo napravili dobar rezultat i 99 posto smatram da smo novi članovi Treće lige. I u uzvratu moramo dati sve od sebe, pa tek onda proslaviti povratak tamo gdje nam je i mjesto. –

Prije početka utakmice povjerenik za natjecanje Ivan Medak uručio je pobjednički pokal prvaku Prve županijske lige, NK Neretvi. Predsjednik UO Neretve Vjekoslav Čuvalo predao je pokal najboljem strijelcu lige Frani Jerkoviću za 25 postignutih pogodaka.

Madalje i priznanja dobili su i stariji juniori Neretve (U-14) koji su pod vodstvom Davora Mioča postali prvaci Dalmacije. Pokal za najboljeg strijelca za 64 postignuta gola ponio je Marin Vučković, a uručio ga je dopredsjednik Neretve Damir Jerković.

Evo i pobjedničkog sastava :

Mulać, Ćopo, Kuran, D. Batinović (Babić), Manenica, A. Batinović, Marić, Jerković, Sršen, Raguž (Tomas), Brečić (Kaleb). Trener: Goran Galov.

Sudili su: Majstrović iz Splita glavni, Jakšić (Solin) i Kraljević (Zadar).

Čestitamo našim momcima na odličnoj igri, a za sve one koji su propustili ili bili spriječeni pogledati ovaj susret, donosimo video prijenos utakmice kojeg smo za naše čitatelje prenosili uživo.