NERETVI IZMAKNULA POBJEDA

Neretva u susretu s Imotskim s(p)retno do jednog boda

U utakmici 23. kola 3. HNL Jug, Neretva je u samoj završnici utakmice s Imotskim uspjela poravnati i tako osvojiti jedan bod, iako su očekivanja bila na razini pobjede i sva tri boda.

Nažalost, Imoćani , koji su zadnji na tablici i koji imaju samo teoretske izglede za opstanak, znali su iskoristiti nešto slabiji ulazak Neretve u utakmicu, a potom su triput stjecali rezultatsku prednost, što se odavno nije dogodilo na igralištu Neretve.

Prvu nezgodu bilježimo već u petoj minuti kada se ozlijedio Marić pa ga je zamijenio Kožul, a drugu neugodnost za domaće bilježimo u 9.minuti kada su Imoćani došli do pogotka. Netko je s s lijeve strane ubacio loptu pred vrata Neretve, odnekud se stvorio igrač Imotskog Ćelić koji je sam i neometan glavom poslao loptu u mrežu za 0:1 !

Igrači Imotskog nastavili su prema svojim mogućnostima povremeno napadati preko Vuksana i Cikojevića, a Neretva sve do 25 minute nije stvorila povoljniju prigidu.

Ipak, u 25.minuti na ubačaj Kožula odlično je reagirao Luka Juričić koji je dobivenu loptu petom iz blizine poslao loptu u mrežu za 1:1.

Isti igrač zamalo je pogodio po drugi put, ali njegov je šut završio pored vrata.

I onda u 36.minuti drugo vodstvo Imotskog. Raguž je u svom šesnaestercu srušio Cikojevića, sudac je pokazao na 11 metara, a Varea Juan Manuel precizno pogodio za 1:2.

Dobar udarac Ajkunića u 40.minuti obranio je vratar  Imotskog Vasilj, a minutu kasnije Crnčevićev udarac završio je pored  gola.

U nastavku vidjeli smo bolji i kvalitetniji pristup igri igrača Neretve koji su snažno napadali i stvarali prigode. U 55. minuti jednu od njih iskoristio je Sršen koji je dodavanje Medića glavom proveo u mrežu za poravnanje , 2:2.

Petnaest minuta kasnije na sceni je opet bio Varea koji se lijepo ubacio pred vrata Mulaća i iz blizine lijevom nogom pogodio za treće vodstvo svoje momčadi.

Jedino što je Neretvi preostalo bila je opća napadačka aktivnost ne bi li makar poravnala. Ubacivanje Ajkunića u 80.minuti iskoristio je Luka Bubalo koji je glavom loptu poslao u mrežu Vasilja za 3:3.

Od tada, kao i ranije, igrači Imotskog stalno su odugovlačili igru, suci su pokazivali svoju povremenu nesnalažljivost.

Prigode za pobjedu Neretvu propustili su Juričić u 84. i Erjauc u 89. minuti kada je pogodio vratnicu.

Kad je četvrti sudac Terzić pokazao da će se nakon 90, igrati još dvije minute sudačke nadoknade, interevenirala je klupa Neretve, a trener Galov zaradio isključenje. I nama se činilo da su brojni prekidi i zamjene igrača trajali puno više od dvije minute, ali suci su bili neumoljivi.

Na kraju, Imoćani su mogli biti zadovoljni jer su i u lošoj predstavi izvukli bod, a Neretva ne može biti zadovoljna jer je bila bliže pobjedi.

Neretva – Imotski 3:3 (1:2)

Igralište Neretve. Gledatelja: 150. Sudac: Paško Mandić (Progomet)

Strijelci: 0:1 Ćelić(9), 1:1 Juričić( 25), 1:2 Varea (36, 11 m),2:2 Sršen( 55), 2:3 Varea (70), 3:3 Bubalo (80).

Igrač utakmice: Luka Juričić

Neretva: Mulać, Juričić, Bubalo, Babić (Erjauc), Crnčević, Glibo, Marić (Kožul), Ajkunić, Sršen, Medić (Vranjić), Raguž.

Trener: Goran Galov

MEMORIJALNA VOŽNJA U SPOMEN NA PRIJATELJA

Dvadesetak biciklista odvozilo rutu gradom u sjećanje na Igora Penavu

U organizaciji Biciklističkog kluba Relaks danas je iz Gradskog parka startala treća po redu memorijalna biciklijada koja se vozi u spomen na našeg sugrađanina Igora Penavu, inače dugogodišnjeg člana BK Relaks.

Biciklijadu su otvorili Igorovi roditelji Ante i Veselka Penava, a dvadesetak biciklista odvozilo je rutu ulicama Metkovića, od Gradskog parka prema Ulici Hrvatskih iseljenika – biciklističkom stazom “Neretva” – Ulicom Andrije Kačića Miošića – Mobine – Petra Zoranića – Sportska ulica – Ante Starčevića – Ulica kralja Zvonimira i Dubrovačkom ulicom do Dubravice te nazad Ulicom Petra Krešimira IV. do polazišta.

A oni u boljoj formi s Dubravice su nastavili put Kleka i Opuzena praveći počasni krug dolinom Neretve do Metkovića.

Pekarstvo Metkovka – Reklama7 300×250