GALA HOME 1200px

ZASLUŽENA POBJEDA NERETVE

Neretva u odličnoj igri u srazu s Junakom do sva tri boda

Nogometaši Neretve u 2.kolu prvenstva 3.HNL jug, nadigrali su i s 3:0 (1:0) porazili donedavnog drugoligaša iz Sinja, kojega je uz nekoliko navijača došao bodriti i sinjski gradonačelnik Miro Bulj.
Odmah na startu Neretva je stvorila dvije izgledne prigode i tako najavila dobru predstavu.

U 4.minuti napadači Neretve izveli su brz kontranapad, istrčao je vratar Junaka Ante Šušnjara i izvan kaznenog prostora rukom dodirnuo loptu. Zbog toga je zaradio crveni karton, iz igre je izišao igrač Cikojević a na vrata je stao pričuvni vratar Jozak. Od tada pa do kraja Sinjani su igrali s deset igrača. Domaći su se i dalje trudili, igrali su odlučno i napadački, ali sigurno u obrani. U 10.minuti Ivan Raguž pogodio je snažnim udarcem gredu, a na isti način uzvratio je Junak u 26.minuti, što je ujedno bila tek druga njegova prigoda . I Sinjani su se malo otvorili i pokušavali su doći do vratara Neretve, no bez uspjeha.

U 41.minuti Jelavić je sjajno pucao, no, golman gostiju je je još bolje intervenirao.

Minutu prije odlaska na odmor Neretva vodi !

Uslijedio je brzi napad Neretve, vratar Jozak je napustio vrata, a onda je Ivan Buhač krasno prebacio loptu preko vratara i pogodio za 1:0.
Udarac istog igrača u 45.minuti završio pokraj gola.

U nastavku, u 48.minuti Buhač je opet bio u prigodi, a onda u 49.minuti Nikola Čupić s desne strane , a nakon brzog napada Neretve, upućuje snažan prizeman udarac u Junakovu mrežu , za 2:0.
Ne može se reći da i Junak nije imao neke svoje prigode, bolje reći polu prigode, koje je Neretvina obrana na vrijeme osujećivala. Nikola Anković, novi igrač Neretve bio je u igri od 46.minute, a u 58. je pokazao što zna. Neretva je opet napadala s desne strane, lopta je došla do Ankovića koji je sa 17-18 metara prizemnim i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu za 3:0 !

Do kraja su momčadi, a posebno Neretva imale još po nekoliko prigoda, ali se rezultat nije mijenjao. Sve u svemu, gledali smo jednu goropadnu, čvrstu i raspoloženu Neretvu čiji su igrači prezentirali kvalitetan i učinkovit nogomet.

Trener Neretve Mario Svaguša:

– Rekao sam u najavi da želimo i očekujemo pobjedu, i eto, ona je stigla zahvaljujući igri svih naših igrača, njihovom zalaganju , energiji i znanju. Imali smo terensku prevagu, stvarali smo prilike i tri iskoristili. Možda nam je u svemu malo pomogla činjenica da je Junak od 4.minute igrao s deset igrača. Još uvijek smatram da je Junak jedan od glavnih kandidata za osvajanje prvog mjesta. Mi idemo dalje, u srijedu gostujemo, a u suboti čekamo Uraniu.
Nadam se nastavku naših uspješnih nastupa i igara, – rekao je, ne krijući zadovoljstvo trener Neretve.

ŽRK METKOVIĆ

Naše cure osvojile drugo mjesto na turniru prijateljstva u Mostaru

ŽRK Metković osvojio je drugo mjesto na turniru prijateljstva u Mostaru. U polufinalu su dobile RK Hadžići 33:29, dok su u finalu izgubile od ŽRK Sinj sa 29:35.

Za ŽRK METKOVIĆ nastupile su; Antea Butigan(GK), Petra Obradović, Paula Buljubašić, Martina Ilić, Petra Obšivač, Andrea Jarak, Rita Šiljeg, Josipa Bebić, Anđela Sušak, Laura Majić, Sara Vatović, Lucija Družijanić, Nina Dodig.

Čestitamo curama i trenerici Marieli Križanović.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250