Neretvanski Oglasnik 1200x200px

PRIPREMNE UTAKMICE

Neretva s 4:0 pobijedila Metković

Arhivska fotografija

Nogometaši Neretve i ONK Metkovića odigrali su pripremnu i prijateljsku utakmicu na igralištu Neretve, a pobijedila je Neretva s 4:0 (3:0).

Dva gola za Neretvu polučio je povratnik Prskalo, a po jedan Stipe Batinović i novi igrač Radoš.

Neretva je pokazala dosta dobru igru, a posebno raduje snaga napadača i napadačka igra inače.

ONK Metković je pružio koliko trenutačno može, razloga za nezadovoljstvo ne može biti, a u nastavku priprema radit će se na snaženju same igre i funkcionalnosti pojedinih linija u momčadi.

U četvrtak (danas) Neretva gostuje u Dubrovniku gdje će odmjeriti snage i stupanj pripremljenosti s domaćinom GOŠK-om.

BRAVO METKOVIĆ

Nova pobjeda nogometaša ONK Metković, u Pločama pobijedili Sokola

U 10.kolu prvenstva 1.ŽNL DNŽ nogometaši Metkovića upisali su pobjedu u susretu sa Sokolom, 4:1 (1:0). Igralo se na Jadranovu u Pločama, na igralištu s umjetnom travom (i rasvjetom) jer je igralište Metkovića pod vodom.

Tijekom susreta mladići ONK Metković bili su u svemu bolji, brži ambiciozniji, agilniji i nadasve precizniji unatoč činjenici da su propustili realizirati najmanje pet izglednih prigoda.

Jedan od najboljih igrača na terenu Nikola Jelčić u 17. minuti pogodio je za vodstvo svoje momčadi, 1:0.

S tim rezultatom unatoč metkovskoj nadmoći krenuli su igrači na odmor. Iako su imali podređenu ulogu, gosti su poravnali u 65. minuti preko Kovačevića na 1:1 !

Premoćnija igra „domaćina“ rezultirala je novim pogotkom , a strijelac je bio Stipan Marević u 77.minuti, za 2:1.

Nastavljen je pritisak Metkovića, Sokol se branio i samo povremeno su njegovi igrači prelazili na polovicu Metkovića. U 85.minuti Marević je po drugi put pogodio za 3:1, a onda u 87.minuti i za konačnih 4:1. Posebno je bio lijep njegov četvrti gol kada je varkom tijela  „poslagao“ nekoliko igrača Sokola i vratara, te poslao loptu u mrežu. Zasluženo je bio igrač utakmice u kojoj je Metković ostvario pobjedu te se približio vodećem Slavenu na jedan bod, a još ima odigrati odgođenu utakmicu sa Žrnovom i u posljednjem kolu u nedjelju utakmicu u Kominu s Gusarom.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250