VAŽNA POBJEDA NERETVE

Neretva prekinula pobjednički niz Junaka – utakmicu odlučio čovjek s topom u nogama Luka Juričić

Objavljeno 20. listopada 2018. u kategorijama: Foto Galerija, Metković, News, Nogomet, Sport.

NK Neretva - NK Junak 2-1 (4)

Neretva je u izvrsnoj nogometnoj predstavi prekinula pobjednički niz Junaka i više nego zasluženo upisala treću pobjedu zaredom. Utakmicu je odlučio najbolji pojedinac na terenu Luka Juričić, čovjek s topom u nogama i neiscrpnom energijom,ali treba naglasiti da u redovima pobjednika nije bilo slabog igrača.

Gledatelji su u prvom dijelu uživali u prezentaciji nogometa na Neretvin način. Njezini igrači odlučno su krenuli od prve minute, čvrsto su držali ključeve svoje obrane i hitro kretali u naopade. Junaka kao da nije bilo na terenu, njegovi su igrači nasumce izbacivali loptu izvan igrališta i rijetko pokušavali napadati. U tom dijelu imali su samo dvije poluprigode, a Neretva najmanje deset. Prvi je Sinjanima zaprijetio mate Crnčević iz slobodnog udarca u s 25 metara u 7. minuti susreta, ali nije pogodio. Potom su uslijedila dva ubacivanja Neretve iz kuta i novi napadi. U 20. minuti Crnčević je idealno poslužio Juričića, ali Neretvin junak uputio je loptu pored vrata. I onda slavlje igrača i navijača Neretve. U 30. minuti iz kuta je ubacio Crnčević, točno na glavu Juričića koji u skoku zakucava loptu u mrežu za 1:0.

Bila je to kruna gotovo savršene igre Neretve u tom razdoblju, ali i kasnije. Dvije minute kasnije Sršenov udarac brani Čurković, a Mulać čini isto u posljednjoj minuti prvog dijela kada je zaustavio udarac Andrića.

Više od 400 gledatelja s nestrpljenjem je očekivalo nastavak. Junak je odmah pokušao dominaciju na terenu, njegovi igrači promijenili su način igre i sve su svoje snage usmjerili prema napadu.Stoga se na središnjem dijelu terena vodila prava bitka, nogometni rat taktikom, reklo bi se. U 55. minuti Jandrek nije bio precizan, kao ni Andrić dvije minute kasnije. Neretva više nije diktirala tempo i razvoj događaja na terenu. Gosti su igrali baš onako kako je igrala Neretva u prvom dijelu. Kao plod takve igre bio je pogodak Bašić-Šiška najboljeg strijelca lige u 59. minuti za 1:1. Dobivenu loptu je dočekao na desnu nogu i snažmim ju je udarcem poslao u nebranjeni dio mreže vratara Mulaća. Još je nekoliko minuta Junak prijetio, a onda su igrači Neretve preuzeli igru. Raguž je u 72. minuti zamalo bio neprecizan, ali je to bio i signal ja još intenzivnije napade. U 79. minuti Neretva je postigla drugi gol, a strijelac je ponovo bio Juričić.

Raguž je prebacio loptu do svog suigrača koji je s nekih 14 metara iskosa snažnim i odmjerenim udarcem donio Neretvi novo slavlje. Sve do kraja utakmice Neretva je držala konce igre, ali je i Junak imao dvije do tri prilike koje nisu iskorištene. Sudac je produljio utakmicu za 4 minute, ali ni u tom razdoblju Sinjani nisu uspjeli pobjeći prvom porazu u prvenstvu, dok je Neretva u iznimno kvalitetnom prvom i dobrim dijelom drugog poluvremena uspjela sačuvati prednost i ostvariti važnu pobjedu uoči nedjeljnog neretvanskog derbija u Opuzenu.

Najbolji igrač Neretve Luka Juričić, strijelac dva gola:

– Drago mi je što smo prekinuli pobjednički niz Junaka. Ovaj put ja sam bio sretnik s dva pogotka, ali ne zaboravite da je to zasluga svih mojih suigrača. Nastavimo li ovako igrati možemo se nadati uspjehu i u Opuzenu sljedeće nedjelje, – rekao je Juričić.

Zvonimir Medić:

– Što vam mogu reći nego da smo svi zajedno sretni i zadovoljni. Mogli smo u prvom dijelu postići još koji pogodak, ali nismo. Malo smo stali u nastavku, no na vrijeme smo krenuli po drugi pogodak i uspjeli. Sada idemo slaviti, – istaknuo je vrlo dobri vezni igrač Neretve.

NK Neretva: Mulać, Juričić, Kožul, KuranCrnčević (od 64. Čavar), Glibo, Batinović, Medić, Erjauc (od 56. Raguž), Sršen (od 85. Jerković), Marić. Trener: Goran Galov.

NK Neretva – NK Junak 2:1 (1:0)
Strijelci: 1:0 Juričić (30), 1:1 Bašić-Šiško (59), 2:1 Juričić (79).

Igrač utakmice: Luka Juričić.

Sudac: Josip Višić (Split). Gledatelja: 400.

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS