NOVI PORAZ

Neretva opet bez pobjede, bolji Zmaj slavio u Metkoviću

U vrlo važnoj utakmici Neretva nije uspjela pobijediti momčad Zmaja iz Blata koja je prezentirala konkretniju, bržu i raznovrsniju igru od domaćina.

Počelo je vrlo dinamično s obje strane, momčadi su se smjenjivale u napadima, lopta je često šetala s jedne na drugu polovicu igrališta, a Neretva je bila nešto premoćnija.

Kao plod takve igre momčad trenera Igora Remetića prva je stigla do vodstva i to u 10. minuti. Tada je jednu dodanu loptu prizemljio kapetan Kuran i preciznim udarcem pogodio mrežu vratara Zmaja Šutala. Potom je Raguž u 14. minuti gađao vratnicu, a nakon toga Zmaj počinje svoje juriše prema Brkiću, vrataru Neretve, koji je uu 17. minuti uspješno sačuvao svoju mrežu.

U 22. minuti Bubalo sa samo 4 metra nije uspio glavom ubaciti loptu u mrežu iako je bio u vrlo dobroj poziciji.

Isti igrač se iskupio u 33. minuti kada je lijepo natrčao na ubačenu loptu i sa desetak metara snažno pogodio za 2:0.

Tada se činilo da će bodovio ostati u Metkoviću. Minutu prije kraja Marićev udarac okrznuo je vratnicu, pa su momčadi otišle na odmor.

U nastavku, i to u nakon 40 sekundi igre Zmaj je složio kontranapad, lopte se dokopao Domagoj Zovko koji nije oklijevao već je vrlo preciznim udarcem smanjio rezultat na 2:1.

Novi, brzi napad pripremio je Zmaj u 57. minuti, Mario Marić je snažno pucao i pogodio za 2:2.

Pri tomu mu je pomogao vratar Neretve Brkić koji je bio nesiguran prilikom izlaska sa svojih vrata.

Igrala se 65. minuta, igrač Zmaja ubacio je loptu s desna prvao na glavu Zovke koji je po drugi puta pogodio, za 2:3 !

Bilać, igrač Zmaja imao je priliku za novi pogodak, ali je uputio udarac pokraj vrata Neretve.

Neretva je nastojala, borila se i pokušavala, no bez uspjeha jer je obrana Blaćana uvijek na vrijeme reagirala, dok su napadači kretali u nove kontraudare. Posebno se isticao Mario Marić, i do izlaska iz igre dvostruki strijelac Zovko.

Ni u sedmominutnoj sučevoj nadoknadi vremena Neretva nije uspijevala ugroziti vratara Zmaja.

Nakon novog poraza, Metkovci su i dalje posljednji na ljestvici, a u subotu gostuju u Hrvacama.

NERETVANSKI DERBI U METKOVIĆU

NK Neretva u subotu dočekuje Jadran LP

Uoči utakmica 13. kola prvenstva nogometnih trećeligaša većina prijatelja NK Neretve i nogometa inače, razmišljaju o ishodu subotnjeg, neretvanskog derbija između nogometaša Neretve i Jadrana LP iz Ploča.

Naime, položaj Neretve na ljestvici nikad nije bio slabiji pa navijači s pravom očekuju zaokret i drugu prvenstvenu pobjedu. Do sada je Neretva upisala samo jednu, onu protiv Vodica na svom terenu (3:1), a ukupno je osvojila samo šest bodova.

Ovoga tjedna je predsjednik NK Neretve, Damir Jerković izjavio da Neretva vrijedi više i da može bolje nego li to pokazuje njezino mjesto na ljestvici. Dodao je da nema nikakve panike , da novi trener radi stručno i kvalitetno te da je ulazak u prvi sastav mladog Čupića dokaz kako nogometna akademija Neretve radi uspješno. Predsjednik metkovskog trećeligaša najavio je dolazak novih igrača – pojačanja u zimskom razdoblju kako bi se popravio položaj i bodovni saldo.

Te su izjave ohrabrujuće, samo treba pričekati i njihovu realizaciju.

U derbiju s Pločanima prema našem sudu Neretvi „igra“ samo pobjeda, a hoće li igrača Jadrana to i dopustiti vidjet će se u subotu po završetku utakmice. Jadranovi igrači trenutačno pružaju dopadljive igre, prošle subote pobijedili su čistih 3:0 Junaka iz Sinja, a Kalfić, Primorac, Musulin i ostali i na gostovanjima nižu uspjehe. Jadran je trenutačno šesti s 18 bodova.

Nema sumnje u to da se igrači odlično poznaju, a koju će taktiku odrediti treneri Oršulić i domaći Remetić teško je doznati.

U svakom slučaju prijatelji nogometa mogli bi u subotu u 13 i 30 sati doći na svoje.

Neretvanac mora u Bašku Vodu na noge Uraniji, koja je na ljestvici treća s 22 boda, dok je Neretvanac na 14. mjestu s 13 bodova.

BP OKTAN 300×250