3. HNL

Neretva nije uspjela pobijediti Croatiu

Objavljeno 22. rujna 2018. u kategorijama: Foto Galerija, Metković, News, Nogomet, Sport.

NK Neretva - NK Croatia (3)

Neretva je izgubila od momčadi iz Zmijavaca, prije svega zbog nekoliko propuštenih prilika tijekom utakmice.

Na početku su voje prigode propustili realizirati Sršen i Ajkunić. Gosti su u obrani igrali vrlo oprezno i uglavnom su dobivali dvoboje s napadačima Neretve. U 20. minuti udarac Sršena, Vugdelija je uspio zaustaviti, a iz kontranpada uzvratio je Gudelj čiji je udarac zaistavio Mulać.

Igralo se dosta dinamično s dosta prekida, uz napomenu da sudac nije uvijek imao jednake kriterije prilikom procjena o prekšrajima.

U 35. minuti zaprijetio je Neretvin branič Kožul, bezuspješno, a dvije minute kasnije udarac Šute brani Mulać.

Gostujući napadač Vuković mogao je zabiti pred kraj prvog dijela, no pucao je pokraj vrata.

U nastavku se dalo zamijetiti da Croatia otvara igru, njezini igrači su se dobro snalazili u obrani a zatim bi na scenu stupali brzi Todorić i Knežević.

Izglednu priliku u 50. minuti propustio je Karoglan, a isti igrač nije se najbolje snašao ni u 61. minuti. Ipak, napadačka igra gostiju donijela je plod u 64. minuti. Tada je Knežević lako prošao kroz Neretvinu obranu i s nekih 12 metara snažnim i preciznim udarcem iznenadio Mulaća. Tih 0:1 zadržali su gosti do kraja susreta, s naznakom da je Karoglan u 86. minuti pogodio gredu. Nije da igrači Neretve nisu nastojali ili htjeli, dapače, jurišali su prema poravnanju, borili su se i pri tomu previše griješili. Napadači su teško dolazili u prave, izgledne prilike, a njihova ubacivanja lako je skidao visoki Vugdelija ili ih je zaustavljao neumorni Serdarušić.