VRIJEDNI BODOVI

Nakon bolje igre zaslužena pobjeda Neretve u srazu s Uskokom

U 11. kolu prvenstva 3.HNL Jug, Neretva je na svom terenu posve zasluženo upisala pobjedu u srazu s Uskokom, a krajnji rezultat bio je 2:0.

Ta dva pogotka postigao je Ševko Okić u 72. i u 90+3 minuti, napadač Neretve koji je uspješno okončao dvije napadačke akcije svojih suigrača, a bilo ih je još nekoliko i s jedne i s druge strane.

Trenutačno je Neretva na 11 mjestu s 13 bodova, koliko ima i devetoplasirani Primorac. Domaći su predvođeni novim trenerom Ivanom Bubalom i novim kapetanom Franom Jerkovićem, smogli snage imati terensku prevagu i kontrolirati cijeli tijek događaja.

Već u srijedu Neretvu čeka put u Dubrovnik. Igra se redovno kolo, a onda dolazi Urania.

Početni sastav Neretve izgledao je ovako: Kozina, Rodin, Gustin, Prskalo, Okić, Jerković, Pehar, Ljubić, Zovko, Čupić i Medak. Pričuve: Blažević, Previšić, Kuran, Medić, Sršen, Raguž i Miličević. Trener: Ivan Bubalo.

Evo i ostalih rezultata: Split-Hrvace 3:4, Jadran LP-Urania 1:2, Zmaj (M)-GOŠK 3:1,  Zagora-BŠK Zmaj 4:0, Primorac (B)-Vodice 5:1, H.Vitez-Sloga 3:1.

ŽENSKI NOGOMET

Neretva nije uspjela iznenaditi Donata

Arhivska fotografija fb ŽNK Donat-Zadar

Iako su optimisti očekivali da će se ŽNK Neretva iz Zadra vratiti s jednim ili s tri boda, to se nije dogodilo. Novi prvoligaš bio je bolji i slavio je s 2:0.

Prvi gol za domaće postigla je Bačić još u 5. minuti. Nakon toga Neretva je zagospodarila terenom, stvarala je prilike, jednostavno bila je bolji takmac. Imala je Neretva nekoliko prigoda, pa i tri ”slobodnjaka”, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor su ekipe otišle s 1:0 u korist Donata.

U nastavku opet je Neretva imala nekoliko prigoda, a onda u 60. minuti ozlijedila se Mandić pa je u igru ušla jedina pričuvna igračica Popović. Upravo je Popović u 83. minuti nehotice poslala loptu u vlastitu mrežu za Donatovih 2:0, i sigurnu pobjedu.

Treba reći da u redovima Neretve nije bilo pet igračica koje su bile odsutne zbog ozljeda ili radnih obveza.

Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Mandić (Popović), Herceg, Mijoč, S. Musulin, Dedaj, Šiljeg, Šunjić, Sušak, Čuljak, L. Musulin.

Sudio je Mateo Erceg s pomoćnicima Nimcem i Kraljevićem.

ŽNK Donat – ŽNK Neretva 2:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Reklama14 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250