OPUZENCI SLAVILI U NERETVANSKOM EL CLASICU

Neretva izgubila na svom terenu, bodovi idu na konto Neretvanca

Nastavak prvenstva nogometnih trećeligaša nije bio uspješan za Neretvu iz Metkovića, koja je na svom terenu izgubila od susjeda iz Opuzena, nogometaša Neretvanca, 1:2.

Lijepo vrijeme, 700 gledatelja, aktivnosti navijača Neretve i želja domaćih nogometaša za uspjehom, bili su glavni preduvjeti za potencijalni uspjeh Neretve kojoj je svaki bod više nego potreban u nastojanju da zadrži status trećeligaša.

Od prve minute bilo je razvidno da će se igrati „u kost“, znači presing na svim dijelovima terena. Takva igra kao što je poznato ne donosi previše prigoda, ali su se i jedni i drugi više orijentirali na čuvanje vlastite mreže. Bez obzira na zatvorenost formacija, Neretve je na početku imala više od igre. Vidjela se želja, htijenje, nastojanje. Takva igra rezultirala je vodstvom Neretve, 1:0, u 10. minuti. Tada je Duje Medak odlično poslužio Marića koji snažnim prizemnim udarcem pogodio mrežu iza leđa Sušca, vratara Neretvanca.

Poslije vodstva Neretve, igra nije mijenjala ritam, igralo se „čovjek na čovjeka“, s puno prekida i žutih kartona. Prvi udarac prema vrataru Neretve Neretvanac je uputio u 21. minuti, ali je Bruno Šutalo dobro reagirao. Sjajno je u tom razdoblju, ali kasnije igrao Duje Medak koji je oduzimao lopte, zatvarao prilaze svom vrataru i upošljavao suigrače.

U obrani je Dražen Glibo igrao za čistu peticu. Zabilježili smo samo tri udarca u okvir vrata napadača i jedne i druge u prvom dijelu, te po jedan korner za Neretvu i Neretvanca.

Bilo je to ratničko, borbeno poluvrijeme, bez lepršavosti koju ponekad viđamo na nogometnim terenima.

Ni nastavak nije donio promjene u pristupu i taktici, pravih prigoda nismo vidjeli, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca.

U redovima Neretve svidio se mladi Hasinović koji je bio više na travi nego na nogama, dok su Marka Bencuna snažno ukrotili obrambeni igrači Neretvanca, posebice Deak i Žulj.

Sporna je ostala 54. minuta kad je jedan napadač Neretve ostao ležati ispred vratara Neretvanca. Bio je grubo srušene u prilici za gol, ali se sudac Mario Jadrijević iz Sinja nije oglasio. Gledatelji i igrači Neretve hvatali su se za glavu i pitali što je „penal“ ako nije to ?

Stigla je i 79. minuta, nesretna za Neretvu. Novi igrač Matej Žgalin nespretno je jednu odbijenu loptu skrenuo u vlastitu mrežu za 1:1.

Nastala je opća rezignacija na igralištu Iza Vage, ali Neretvanac je ostvario želje.

Da nesreća bude veća, tri minute kasnije, u 82., nakon ubačaja sa strane i velike gužve ispred vratara Neretve Šutala, Marko Žulj je iz blizine poentirao za vodstvo Neretvanca, 1:2 !

Do kraja susreta igrači Neretve nisu uspjeli osmisliti valjan napad koji bi rezultirao pogotkom za poravnanje. Bio je to potop Neretvinih nadanja i vrijeme za slavlje nogometaša Neretvanca.

Po svršetku utakmice igrači i čelnici kluba nisu bili zadovljni suđenjem spomenutog suca Jadrijevića, ali bodovi odlaze na konto Neretvanca.

Prava je šteta što domaći nisu osvojili makar bod u svom nastojanju da izbjegnu posljednje mjesto. Igračima a ni treneru Borovcu nema se što zamjeriti. Dali su sve od sebe, prevladale su nijanse, i možda malo veće iskustvo igrača Neretvenca.

O suđenju će svoje reći čelnici kluba, nadzornici i delegat.

Neretva je igrala u sastavu: Šutalo, Glibo, Hasinović, Kuran, Bubalo, Marić, Sršen (Radalj), Bencun (Ajkunić), Žgalin, Raguž (Krešić), Medak. Trener: Damir Borovac.

ŽENSKI NOGOMET

Neretva nije uspjela iznenaditi Donata

Arhivska fotografija fb ŽNK Donat-Zadar

Iako su optimisti očekivali da će se ŽNK Neretva iz Zadra vratiti s jednim ili s tri boda, to se nije dogodilo. Novi prvoligaš bio je bolji i slavio je s 2:0.

Prvi gol za domaće postigla je Bačić još u 5. minuti. Nakon toga Neretva je zagospodarila terenom, stvarala je prilike, jednostavno bila je bolji takmac. Imala je Neretva nekoliko prigoda, pa i tri ”slobodnjaka”, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor su ekipe otišle s 1:0 u korist Donata.

U nastavku opet je Neretva imala nekoliko prigoda, a onda u 60. minuti ozlijedila se Mandić pa je u igru ušla jedina pričuvna igračica Popović. Upravo je Popović u 83. minuti nehotice poslala loptu u vlastitu mrežu za Donatovih 2:0, i sigurnu pobjedu.

Treba reći da u redovima Neretve nije bilo pet igračica koje su bile odsutne zbog ozljeda ili radnih obveza.

Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Mandić (Popović), Herceg, Mijoč, S. Musulin, Dedaj, Šiljeg, Šunjić, Sušak, Čuljak, L. Musulin.

Sudio je Mateo Erceg s pomoćnicima Nimcem i Kraljevićem.

ŽNK Donat – ŽNK Neretva 2:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Reklama14 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250