MALIŠIĆ Full Banner 1200px

ŽENSKI NOGOMET

Neretva izgubila, ali ostaje u 1. HNL

U nastavku doigravanja za ostanak nogometašice Neretve izgubile su na svom terenu u nedjelju s 2:4 (2:2) u susretu s Katarinom Zrinski.

Domaće su pogotkom Bulum povele s 1:0 u petoj minuti, a minutu kasnije gošće su poravnale pogotkom Klarić s 40 metara na 1:1, a nakon velike pogreške Neretvine obrane.

Da stvar bude gora, gostujuća ekipa stiže već u 10 minuti do nove prednosti (1:2), ali su ekipe otišle na odmor uz rezultat 2:2, jer je Lucija Borovac poentirala u 42. minuti.

I kad se očekivao nastavak aktivnosti za vodstvom Neretve, Cicijelj u 47. minuti dovodi svoju ekipu do 2:3 !

Metkovke su i kao i u prvom dijelu stalno imale terensku nadmoć, borile su se, pokušavale, nastojale…

Nažalost, Nađ je u 77. minuti iskoristila ukazanu prigodu i pogodila za vodstvo Katarine, 2:4.

Inače, može se reći da su igračice Katarine četiri puta prešle centar i postigle četiri gola, a domaće su unatoč golemoj premoći opet izgubile. Prema mišljenju trenera Mijoča, suđenje nije bilo, u najmanju ruku objektivno. Neretvi su poništena dva gola, a jednom nije označen kazneni udarac s 11 metara, iako je za to bilo razloga.

Sve u svemu, iako je Neretva izgubila ne prijeti još ispadanje iz Lige jer je Lepoglava u nedjelju kod kuće izgubila od Viktorije.

No, da upravu i stručni stožer čekaju brojne zadaće u stabiliziranju ekipe, to je posve sigurno.

PRIPREMNE UTAKMICE

Neretva neodlučeno s Premijer ligašem Leotarom u Trebinju

U pripremnom razdoblju u cijelom svijetu sastaju se sportske momčadi različitih statusa, rangova natjecanja i kvalitete. Nekada je , šezdesetih godina prošloga stoljeća Metković je bio „eldorado“ za pripreme Radničkog iz Niša, Željezničara iz Sarajeva, Rudara iz Kaknja, te klubova iz Češke i drugih zemalja.

Danas Metković nije stjecište za pripreme klubova pa Neretva i drugi moraju osim igranja na vlastitim terenima često i gostovati kako bi determinirali stanje vlastite forme i spremnosti.

Ovoga vikenda nogometaši Neretve gostovali su u Trebinju gdje su s Premijer ligašem Leotarom odigrali vrijednih 0:0.

-Odigrali smo vrlo dobro i primljeni smo vrlo dobro. Mislim da je to bio prvi susret Leotara i Neretve nakon skoro 60 godina, odnosno poznatih događaja na jednoj utakmici u Metkoviću. Domaći su željeli pobjedu u to nema sumnje, trkački su bili dominantniji, a naš igrač Buhač pogodio je prečku vratara Leotara. Uslijedile su promjene u sastavima a mi smo u drugom dijelu igrali sa sedam juniora. Posve sam zadovoljan nastupom i pristupom naših igrača -rekao je trener Neretve Mario Svaguša.

U srijedu će Neretva igrati s Imotskim, a u subotu sa Solinom.

U ovom pregledu sportskih zbivanja treba reći da je ONK Metković gostovao u Međugorju gdje je od Širokog Brijega izgubio 5:0.

Jadran LP je s juniorima Hajduka odigrao 0:0, dok je Zrinjski u Međugorju s 2:1 bio bolji od Neretvanca.

Pekarstvo Metkovka – Slatki blagdani Banner 300×250