DIŠPET

NOVA I VRIJEDNA POBJEDA

Neretva do novih bodova u susretu s Vodicama

Nogometaši Neretve sukladno svojim obećanjima uložili su maksimalne napore u susretu s Vodicama kako bi stigli do nove pobjede. Uspjeli su u svojim nakanama te su s 3:1 savladali goste iz Vodica koji se i nisu predstavili kao neugodna momčad, ali, u tomu su ih spriječili igrači Neretve svojom dobrom igrom u obrani i znalačkim kreacijama napadačkih akcija.

Već u 3.minuti Neretva je imala vodstvo 1:0, golom Buhača. Radilo se o ubačaju sa strane, a loptu je Rodin glavom  prebacio do Buhača koji je s metar dva poentirao , poslavši loptu u mrežu.

Napadi Neretve nisu splašnjavali , ali pogodak je stigao tek u 43.minuti. Marić je potegao iz slobodnog udarca s 23 metra i majstorski spremio loptu u mrežu nemoćnog vratara Vodica Mihaljevića.

I u nastavku je igrala (postojala, reklo bi se) samo jedna momčad, a to je bila Neretve.

Gosti uopće nisu imali prigoda za golove, ali su ipak u 76.minuti preko Prpića iz jedne poluprigode smanjili na 2:1.

No, domaći su ubacili u „petu brzinu“ te su u 80.minuti došli do prednosti od 3:1.

Organiziran je sjajan napad Neretve, uslijedilo je nekoliko dodavanja a obrana gostiju nije uspjela reagirati. Konačno, lopta je stigla do Nikole Čupića koji je s desetak metara poslao loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Kompletna momčad Neretve na čelu s trenerom Svagušom zaslužuje čestitke za brojne ugodne nogometne trenutke ove jeseni i za ukupno ostvareni broj bodova. Jer, ni protiv Vodica nije bilo za očekivati da pobjeda dođe sama od sebe. Na sreću, u današnjoj Neretvi postoji izvrsna harmonija na relaciji igrači-stručni stožer i šire, pa su kao plod svega toga stigli i vrlo dobri rezultati.

ŽENSKI RUKOMET

Djevojčice ŽRK Metković uspješne u Državnoj ligi U-14

Djevojčice su u susretima 3.kruga Prve državne lige za djevojčice U-14, igranom u Metkoviću, ostvarile dvije sigurne pobjede.

Tijekom oba susreta pobjeda nije dolazila u pitanje, te je vidljivo da su iz susreta u susret sve uigranije i sigurnije.

Trenutno zauzimaju peto mjesto (16 ekipa) s tri pobjede i dva poraza, slijedeći susreti ih očekuju ponovo u Metkoviću, 16.1., protiv ŽARK Splita i Cetine.

RK OPUZEN-ŽRK METKOVIĆ 11:24 (7:14)
ŽRK METKOVIĆ; Lana Sršen (GK), Nina Bonifačić 2, Sara Ćosić 1, Laura Grubišić 1, Laura Majić 7, Lana Ilić 2, Mirjana Ujdur, Matea Andreis 5, Laura Erceg (GK), Dora Galov, Mia Maričević 1, Lana Drinovac (GK), Marija Sardelić 3, Marta Gustin 1, Tina Vučićević 1, Iris Kozina.