NASTAVAK NATJECANJA U 3. HNL JUG

Neretva će protiv Splita igrati već 6. ožujka

Prijatelji sporta pa tako i nogometa stalno se pitaju pa kad će više početi natjecanje, kada ćemo moći na tribine i uživati u igri svojih momčadi.

Znade se s kojim su problemima suočeni savezi i klubovi, igrači, uprave i treneri čiji naporan rad u slučaju samoizolacije može otići u vjetar.

U Splitu su predstavnici klubova 3. HNL jug zasjedali i raspravljali o kalendaru natjecanja, a nakon rasprave usvojen je tzv. model B.

Tako je zaključeno da će se 6. ožujka odigrati zaostale utakmice 17. kola, dok bi se 13. ožujka odigrale utakmice 18. kola. Zatim bi se već u srijedu, 17. ožujka organizirale utakmice 19. kola, a kad se sve zbroji klubovi bi u ožujku trebali odigrati po šest utakmica.

Utakmice posljednjeg, 34. kola trebalo bi organizirati 5. lipnja ove godine.

Novi kalendar u skladu je s najavama Vlade RH da će se od 1.ožujka ići u novo popuštanje mjera što bi značilo i mogućnost za početak natjecanja na otvorenom.

Inače, u nastavku prvenstva utakmica će se moći odgoditi isključivo na temelju broja pozitivnih nalaza na COVID (po tri nalaza u Drugoj i Trećoj ligi), ali samoizolacija kao argument za odgodu neće više vrijediti.

Primjerice, ako neki klub bude imao dva pozitivna člana i pet igrača u samoizolaciji tada neće imati pravo tražiti odgađanje utakmice.

Nogometaši Neretve 6. ožujka odigrat će zaostalu utakmicu s momčadi Splita, a u 18. kolu dočekuju NK Kamen.

TEŽAK PORAZ ŽNK NERETVA

Bolja ekipa Donata pobijedila Neretvu u Metkoviću

Nogometašice Neretve doživjele su težak poraz na svom terenu u utakmici doigravanja za ostanak s ekipom Donata iz Zadra, 1:6 (1:1).

Doista, bez obzira na sve okolnosti, nitko nije mogao očekivati da će metkovski prvoligaš doživjeti to što je doživio, ali to je sport, nekada se dobiva a nekada gubi.

Mogu se prihvatiti obrazloženja da u redovima našeg prvoligaša nije bilo nekoliko igračica ili zbog ozljeda ili zbog poslova. Stoga u klubu jedva čekaju postavljanje umjetne trave na pomoćnom igralištu čime će se značajno poboljšati uvjeti za rad.

Domaće su povele već 10.minuti pogotkom Marije Herceg koju je lijepo pronašla Mandić. No, Donat je ubrzo izjednačio rezultat, a zatim postigao i drugi gol za odlazak na odmor.

U nastavku, pomalo razbijena Neretva bez dovoljno snage i koncentracije, nije uspijevala postići gol, dok su gošće to učinile još četiri puta i upisale posve zasluženu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250