Neretvanski Oglasnik 1200x200px

U SUBOTU DERBI BOĆARA

Nastavljaju se prvenstveni dvoboji u kojima sudjeluju i klubovi iz Metkovića

Boćari Metkovića u subotu u 15 sati na svom terenu u okviru Prve boćarske lige, južna skupina, dočekuju vodeći BK Biston. To će biti pravi boćarski derbi u kojemu bi Biston u slučaju pobjede dobrano odmakao Metkoviću, dok bi se u slučaju pobjede Metkovića, bodovna razlika smanjila na zanemarivu distancu.

U svakom slučaju, tri momčadi u vrhu izravno ulaze u buduću Jedinstvenu ligu, dok četvrta igra kvalifikacije. Za sada je ekipa voditelja Markice Dodiga na drugom mjestu pa je teško povjerovati da će im to drugo mjesto izmaknuti. S obzirom na epidemiološke mjere, u Boćarskom domu neće biti gledatelja, a prisutnost je zajamčena samo službenim osobama, među ostalima i predstavnicima medija.

Susret će se moći gledati uživo jer je specijalizirana TV ekipa najavila svoj dolazak.

Rukometaši Metkovića osvojili su bod u gostujućem susretu u Senju, 21:21, a u petak (danas) s početkom u 19 sati sastaju se s Buzetom u Buzetu.

Buzet je bolje plasirana momčad u odnosu na Metković Mahaniku, ali to ne znači da će tek tako ostvariti pobjedu.

Rukometašice Metkovića u Drugoj ligi dočekuju u subotu s početkom u 17 sati ekipu Splita.

Prema svemu sudeći, Metkovke bi mogle upisati pobjedu.

Naknadno doznajemo da je ova utakmica otkazana zbog covida u redovima splitskih rukometašica.

ŽENSKI RUKOMET

Marina Kaštela bolja od Metkovića

Arhivska fotografija

U nedjelju kasno navečer rukometašice Metkovića odigrale su gostujuću utakmicu s Marinom Kaštela i izgubile rezultatom 28:22 (12:11).

U prvom dijelu mlade Metkovke igrale su vrlo dobro iako nisu bile u punom sastavu. Nakon domaćeg vodstva od 1:0, krenule su svom snagom i došle su do prednosti od 2:3, 4:5, 4:6, te u 20.minuti do 7:8 !

Nakon toga Marina je zaigrala odlučnije pa u 24.minuti bilježi prednost od jednog gola, 10:9, i 12:9 u 29.minuti, ali su igračice Metkovića uspjele smanjiti razliku na 12:11 uoči samog odlaska na odmor.

U nastavku Kaštelanke su uvećavale svoju prednost, zatim Metković u 40.minuti stiže do 18:16, ali domaće kreću još jače i bilježe šest golova razlike u svoju korist. Tih šest razlike ostalo je zapisano i na kraju susreta.

Anđela Sušak postigla je 13 golova (4 sa sedam metara), a Rita Šiljeg pet za Metkovićm, dok je kod domaćih Čatelov postigla 6 a Matiješaević 7 golova.

Do zimske stanke Metković bi trebao odigrati još čak tri odgođene utakmice pa se možemo nadati i pobjedama.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250